❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Plebiscyt - Lider TrendówNajlepszym wyznacznikiem dynamiki rynku ogrodniczego w Polsce i jego motorem napędowym są innowacje! Dlatego, aby je promować i wyróżnić najbardziej oryginalne pomysły i nowatorskie rozwiązania na rynku, kreujące trendy Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy w każdym wydaniu przyznaje jeden certyfikat Lidera Trendów.

Jakie są korzyści z uzyskania certyfikatu Lidera Trendów?


☛ promocja wyróżnionego produktu na łamach Lidera Biznesu
w osobnym artykule

☛ prezentacja wyróżnionego produktu w social mediach oraz w mailingach docierających
do ponad 20.000 rekordów


Produkty wyróżnione będą nagradzane podczas uroczystej Gali na Targach GARDENIA.


ZAGŁOSUJ NA nowy produkt, charakteryzujący się innowacyjnością i wyróżniający się na tle konkurencji - czekamy na Twoje zgłoszenie!

Nr 1/2021


AUTORSKA KOLEKCJA DALII – W. Legutko


„Z  miłości do kwiatów” to autorska kolekcja nasion dalii dr inż. Wiesława Legutko. Linia powstała z  ogromnej pasji do ogrodnictwa jej twórcy, która stanowi ważny element życia dr inż. Wiesława Legutko. Nowa autorska gama dalii z własnej hodowli obejmuje m.in. odmiany: Wiga, Nivea, Lucilla, Korneta, Klio, Jola, Arlekin, Ania, Izyda, Albita, Bicola, Bella, Nina czy Salsa. Wszystkie odmiany dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dalie zyskały ponadto bardzo gustowne opakowania w  subtelnych barwach, które można dobrze wyeksponować na dwustronnym stojaku z inną nowością W.Legutko – DALIOWElove – starannie wyselekcjonowaną kolekcją dalii idealną do nasadzeń grupowych, która będzie dostępna w sprzedaży już od połowy lutego.

Nr 2/2021


Bębny z wężem FISKARS w rozmiarach S i XL z kółkami


Wśród szerokiej oferty produktów do podlewania FISKARS znalazł się m.in. model bębna z wężem S o zasięgu 15 m, który stanowi idealne rozwiązanie do małego ogrodu czy na taras lub balkon. Wyjątkowym rozwiązaniem jest jego pozioma konstrukcja, zapewniająca mu stabilność i odporność na przechylenie. Poza tym bęben można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Ponadto jest wyjątkowo lekki, co ułatwia jego transport. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria. W przekrojowej ofercie bębnów FISKARS znajdziemy również model XL, który został wyposażony w automatyczny zwijacz węża oraz kółka ułatwiające manewrowanie i transport. Ponadto bęben XL posiada wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu jest gotowy do użycia. Podobnie jak w bębnie S zastosowano w nim poziomą konstrukcję. Ponadto wyróżnia go elegancki, stylowy design, a uniwersalny rozmiar  przyłączy, gwarantuje kompatybilność z narzędziami innych producentów. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.
Nr 3/2021


FERTILAN do pomidorów od firmy Poltops


Nawóz organiczny – ekoaktywator FERTILAN wytworzono z biomasy roślin bobowatych drobnonasiennych oraz frakcjonowanej i mielonej, czystej, żywej wełny owczej! FERTILAN zawiera wysoką dawkę składników odżywczych, w tym azotu pochodzenia naturalnego, fosforu, potasu, wapnia, magnezu oraz innych mikroelementów potrzebnych do zdrowego wzrostu roślin. Co więcej, składniki nawozu są uwalniane stopniowo – do 6 miesięcy. FERTILAN dostarcza co najmniej 89% masy organicznej, wzbogacając glebę w cenne związki próchnicowe. Nawóz umożliwia rozwój pożytecznych mikroorganizmów, a ponadto poprawia retencję wody i sprawność sorpcyjną gleby. Niweluje również efekty uboczne nawożenia mineralnego. Ekoaktywator poprawia strukturę gleby, sprzyjając ukorzenieniu roślin.
Nr 4/2021


Podłoża STERLUX PREMIUM od firmy Agaris


Firma Agaris Polska wprowadziła do oferty na 2021 r. m.in. nowe podłoże ogrodnicze STERLUX PREMIUM do hortensji 20 l. Produkt powstaje na bazie odpowiednio dobranej mieszanki torfu oraz kory, gwarantując właściwe warunki do rozwoju systemu korzeniowego roślin. Został wzbogacony o glinkę, która utrzymuje wilgoć niezbędną w uprawie hortensji. Łatwo dostępne składniki pokarmowe zapewnią roślinom prawidłowe odżywianie w początkowym okresie uprawy.
W gamie STERLUX PREMIUM pojawiło się również podłoże do kwiatów balkonowych 50 l. Część torfu została zastąpiona włóknem drzewnym i korą drzew iglastych, a więc komponentami pochodzącymi ze źródeł odnawialnych. Ponadto, dzięki zastosowaniu w recepturze tego produktu hydrożelu oraz glinki, zagwarantowano zmniejszone zużycie wody podczas uprawy roślin, nawet do 25% w porównaniu z tradycyjnymi podłożami.
Nr 5/2021


BROS ZIELONA MOC Spray na krety i nornice


ZIELONA MOC Spray na krety i nornice to preparat na bazie naturalnych składników, przeznaczony do odstraszania kretów i nornic na terenach lotnisk, obiektów sportowych, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych, ścieżek oraz alejek na terenach prywatnych. Spray działa na zasadzie oprysku podziemnych korytarzy szkodników. Uwalniane pod ciśnieniem substancje aktywne pochodzenia roślinnego (geranium i olejek lawendowy) szczelnie wypełniają system tuneli i osadzają się na ich ścianach, dzięki czemu preparat działa długo i w sposób ciągły. Środek uzyskuje pełną skuteczność po 24 godzinach, a jego działanie utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Bezpośrednia aplikacja do czynnego tunelu dodatkowo przyspiesza kontaktu kreta lub nornicy z substancjami odstraszającymi.
Nr 6/2021


Buddleja davidii BUTTERFLY TOWER od Szkółki Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY


Budleja Dawida BUTTERFLY TOWER 'Tobud1305' to krzew liściasty o kolumnowym pokroju. Dorasta do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości.
Kwiaty, barwy fioletowej, są duże i stożkowate. Pojawiają się od czerwca do września. Cechują się przyjemnym zapachem i są miododajne. Liście są zielonoszare, w kształcie typowym dla gatunku.
Odmiana preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest mrozoodporna.
Roślina znajduje zastosowanie w ogrodach przydomowych, w szczególności na rabatach bylinowych. Wiosną zaleca się mocne cięcie pędów, co pozwala uzyskać atrakcyjny pokrój, zagęszczenie krzewu i zwiększenie kwitnienia.
Nr 7/2021


Linia WOKAS SMART


WOKAS SMART to linia 15 podłoży ogrodniczych do uprawy roślin ozdobnych, ziół, owoców i warzyw z innowacyjnym systemem odżywiania w postaci nawozu długodziałającego mineralnego i organicznego, perlitu oraz zeolitu w poręcznych, atrakcyjnych wizualnie opakowaniach. Skład podłoży WOKAS SMART zapewnia najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju roślin. Produkty zostały przebadane w laboratoriach Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, co jednoznacznie potwierdziło, że rośliny hodowane na ziemi WOKAS SMART są zdrowsze, bardziej bujne i lepiej się rozwijają.
Producent stworzył ponadto specjalną aplikację WOKAS, która pomaga użytkownikom troszczyć się o domową roślinność. To osobisty asystent hobbystów w codziennej pielęgnacji domowych roślin i aranżacji zielonej strefy relaksu.
Nr 8/2021


Robot koszący nowej generacji Stig-A


Stig-A to w pełni autonomiczny robot koszący, obsługujący obszary do 5 tys. m². W przypadku Stig-A nie ma potrzeby montażu przewodów w ziemi, dzięki czemu instalacja i wszelkie zmiany w układzie ogrodu nie stanowią problemu, ponieważ dokonywane są z poziomu smartfona! System zatrzymania awaryjnego oraz dodatkowy kluczyk bezpieczeństwa gwarantują najwyższe standardy pracy. Wszystkie czynności związane z robotem odbywają się poprzez aplikację, a dokładność nawigacji wynosi 1-4 cm, dzięki w pełni opatentowanej technologii STIGA AGS, opartej na rozwiązaniu RTK GPS, łączącym sieć 4G, specjalne algorytmy oraz chmurę danych, zapewniając nieprzerwaną pracę. System tnący wyposażony w 6 noży oferuje wydajność oraz oszczędność. Idealnie wyważona konstrukcja oraz miękki gumowy bieżnik kół pozwalają obsługiwać tereny o nachyleniu do nawet 50% (27°), dzięki czemu duże pochyłości w ogrodach nie są żadnym problemem, a obudowa robota charakteryzuje się doskonałą izolacją akustyczną.
Nr 9/2021


Nawozy z mączką bazaltową od Target


Pierwsze w Polsce unikalne nawozy wieloskładnikowe z mączką bazaltową zawierają niezbędne mikro- i makroelementy takie jak azot, fosfor i potas. Dodatek mączki bazaltowej wzbogaca nawóz o krzemionkę, tlenek glinu, tlenek żelaza, magnez, wapń, sód czy mangan. Dzięki doborowi składu nawozu pod kątem potrzeb ogrodników amatorów, przy udziale wyspecjalizowanych instytutów naukowych, nie występuje ryzyko przenawożenia roślin. Naturalna krzemionka zawarta w bazalcie wzmacnia ściany komórkowe roślin i tym samym uodparnia rośliny na działanie szkodników czy chorób. Mączka bazaltowa zawarta w nawozie poprawia jakość gleby, jej strukturę i pobudza do działania pożyteczne mikroorganizmy. Dostarczenie do gleby naturalnego wapnia i magnezu warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Nawozy z mączką bazaltową są produktem zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa pod znakiem nr 520/19. Produkt został nagrodzony Złotym Medalem podczas tegorocznej edycji targów GARDENIA 2021.
pole jest wymagane
pole jest wymagane
pole jest wymagane
pole jest wymagane
pole jest wymagane


Administratorem Państwa danych osobowych w celu związanym z uczestnictwem w wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych są Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. („MTP”). Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa dobrowolna zgoda, którą mogą Państwo bezpłatnie wycofać w każdej chwili. Mają Państwo prawo do prawo dostępu do swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, złożenia sprzeciwu względem ich przetwarzania, ich usunięcia po upływie wskazanych okresów lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych, jak również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.
Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez MTP znajduje się TUTAJ.


*Pole wymagane