❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Złote Medale GARDENIA 2021

Podziel się

Na Targach GARDENIA 2021 zobaczymy aż 13 produktów nagrodzonych Złotym Medalem - jedną z najbardziej rozpoznawalnych statuetek w Polsce! O Złoty Medal mogą ubiegać się tylko te produkty i usługi, które wyróżniają się na rynku swoimi walorami jakościowymi, technologicznymi i użytkowymi. Zapraszamy do zapoznania się z listą Laureatów.

Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów

Gratulujemy Zwycięzcom i zapraszamy do kolejnego etapu rywalizacji: plebiscytu Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują Internauci. Swoje głosy można oddawać poprzez stronę internetową TUTAJ 

Autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

„Z miłości do kwiatów” to autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko. Powstała ona z ogromnej pasji do ogrodnictwa, która stanowi ważny element życia jej twórcy. Kwiaty, a w szczególności dalie są wielką miłością Wiesława, który postanowił stworzyć nową gamę dalii własnej hodowli. Dalie z tej serii są wyjątkowe, ponieważ ich autorem jest prezes firmy W. Legutko. Wybór asortymentu do serii powstał w oparciu o ulubione kolory i odmiany szefa.

Dynia zwyczajna patison Aureus F1 / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

Patison Aureus F1 jest doskonałą odmianą cechującą się wysokim plonowaniem oraz wysoką jakością owoców, które nadają się do przygotowania wielu potraw oraz konserwowania. Owoce są niskokaloryczne i bogate w witaminy oraz mikroelementy, są doskonałe w diecie osób dbających o utrzymanie właściwej masy ciała.

EKOKOSIARKI RAYMO / Zgłaszający: RAYMO S.R.O. / TOMEX-OGRODY

Kosiarki Raymo to nowa koncepcja kosiarek. To cicha praca, brak wibracji, zerowa emisja, a także uniwersalność i niskie koszty eksploatacji. Ekokosiarki Raymo są niskie, mają zerowy promień́ skrętu oraz napęd na cztery koła zapewniający pewną jazdę̨ oraz manewrowość. Urządzenie jest zdalnie sterowanie dzięki czemu operator zachowuje bezpieczną odległość. Ekokosiarki idealnie sprawdzą się w terenach miejskich , na farmach fotowoltaicznych czy przy pielęgnacji terenów zielonych wokół dużych zakładów pracy.

Elektryczna pompa zanurzeniowa WA BEST ONE VOX MA / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o.o.

Pompa elektryczna zatapialna do wody zanieczyszczonej z układem hydraulicznym ze stali nierdzewnej AISI 304. Płaszcz zewnętrzny, wirnik, filtr, pokrywa silnika, tarcza uszczelnienia i obudowa silnika wykonane ze stali AISI 304, wał z AISI 303. Uszczelnienie mechaniczne z ceramiki/węgla/NBR Zaopatrzone w kabel zasilający typu H05 RN-F dł. 5 m lub 10 m (jednofazowy), do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, z pływakiem lub bez.

Kolekcja Daliowe Love / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

Kolekcja Daliowe Love to seria dalii w torbach stworzona z myślą o miłośnikach dalii. W jej skład wchodzi 6 wyjątkowych kompozycji odmian o różnej barwie, kształcie i wielkości kwiatostanów oraz wysokości roślin. Gama produktów jest różnorodna i została opracowana w oparciu o panujące trendy, a jej skład starannie dobrany. Ekologiczne opakowanie o atrakcyjnej grafice sprawia, że torby wyróżniają się na „półce sklepowej”.

Kosa spalinowa HONDA UMK 450 E XEET / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o. o.

UMK 450 E XEET to profesjonalna kosa z uchwytem rowerowym zamontowanym na specjalnym systemie antywibrayjnym. Zastosowano w niej nowoczesny 4 – suwowy silnik Honda GX 50 o pojemności 47,9 cm³ i mocy 2 KM. Silnik ten oferuje niezawodną moc z bardzo wysokim momentem obrotowym. Kosa wyposażona jest w wytrzymałą głowicę żyłkową Tap & Go i w ostrze 3 zębne o wymiarach zewnętrznych 30,3 cm, dlatego też jest idealna zarówno do koszenia traw jak i chwastów o mocnych zdrewniałych łodygach.

Kwietnik KARO eco coffee deska / Zgłaszający: LAMELA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Kwietnik KARO to idealne połączenie funkcjonalności, designu i troski o środowisko naturalne. Produkt zapewnia zdrowy wzrost roślinom /system odprowadzania wody/, ma bardzo atrakcyjną fakturę powierzchni a do jego produkcji zużywa się blisko 40% mniej plastiku. Zamiast tego ma w swoim składzie naturalne materiały takie jak wióry drzewne oraz łupiny kawy. Są to odpady, które trzeba byłoby zutylizować. Tymczasem dostają nowe życie w postaci prezentowanego produktu.

LUIZA /FASOLA ZWYKŁA KARŁOWA / Zgłaszający: PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.

Odmiana szparagowa, średnio wczesna (okres wegetacji ok. 68 dni). Rośliny o silnym systemie korzeniowym. Strąki o intensywnie żółtej barwie z połyskiem, proste, mięsiste, bez tendencji do tworzenia włókna. Luiza wyróżnia się wysokim udziałem plonu handlowego w plonie ogólnym oraz wysoką tolerancją na choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne. Odmiana polecana do tradycyjnej uprawy w polu oraz przyśpieszonych upraw w tunelu. Przeznaczona na świeży rynek, nadaje się również do przetwórstwa.

Mieszanka przyciągająca TRZMIELE / Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp. j.

Chcesz pomóc trzmielom? Chroń ich siedliska i twórz nowe. Stwórz własną łąkę i usłysz co w niej piszczy. Pochyl się nad nią, przyjrzyj się jej bujnemu życiu, złożoności form i ich wzajemnym korelacjom, zróżnicowanym strukturom roślinnym i pięknu owadów tam żyjących. Może razem zdołamy ocalić to, co powoli bezpowrotnie tracimy.

Nawozy z mączką bazaltową / Zgłaszający: TARGET S.A. / TAMARK SA

Pierwsze w Polsce unikalne nawozy wieloskładnikowe z mączką bazaltową. Zawierają niezbędne mikro i makroelementy takie jak azot, fosfor i potas. Dodatek mączki bazaltowej wzbogaca nawóz o krzemionkę, tlenek glinu, tlenek żelaza, magnez, wapń, sód czy mangan.Dzięki doborowi składu nawozu pod kątem potrzeb ogrodników amatorów , przy udziale wyspecjalizowanych instytutów naukowych, nie występuje ryzyko przenawożenia roślin. Naturalna krzemionka zawarta w bazalcie wzmacnia ściany komórkowe roślin i tym samym uodparnia rośliny na działanie szkodników czy chorób. Mączka bazaltowa zawarta w nawozie poprawia jakość gleby, jej strukturę i pobudza do działania pożyteczne mikroorganizmy. Dostarczenie do gleby naturalnego wapnia i magnezu warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Nawozy z mączką bazaltową są produktem zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa pod znakiem nr 520/19.

OGÓREK STARTER F1 / Zgłaszający: PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.

Odmiana bardzo wczesna, bardzo plenna, pozbawiona goryczy. Owoc nawet w niekorzystnych warunkach agrometeorologicznych nie gorzknieje. Skórka – jasnozielona. Brodawka gruba , średniej wielkości, rzadka. Owoc wydłużony, z lekkimi bruzdami o stosunku dł. do szer. 3,1-3,2 : 1. Odmianę wyróżnia bardzo wysoka odporność na mączniaka rzekomego i brak tendencji do przerastania na grubość. Starter F1 jest również odporny na parcha dyniowatych. Przeznaczony na świeży rynek, do konserwowania i kwaszenia.

Ziemia do traw ozdobnych Wokas Smart / Zgłaszający: WOKAS SA

Ziemia do traw ozdobnych to innowacja na skalę krajową. Jest to pierwszy na rynku produkt dedykowany do tego rodzaju roślin. Podążając za potrzebami klientów stworzyliśmy nowość, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających wielbicieli tego rodzajów zieleni. Jest to wyjątkowa kompozycja składników dzięki którym wszystkie trawy ozdobne będą rosły w odpowiednim dla siebie tempie. Dzięki wyselekcjonowanym torfom, piaskowi i kruszywom porowatym trawy będą miały zapewnione odpowiednie warunki do wzrostu korzeni, a tym samym stabilizację w gruncie, co ma ogromne znaczenie w przypadku wysokich roślin podatnych na silne podmuchy wiatru. Odpowiednio skomponowany system odżywiania oparty na kompoście zielonym, nawozie wieloskładnikowym długodziałającym oraz zeolicie zapewni właściwe tempo wzrostu dla różnych gatunków traw, wysycenie zielenią liści oraz właściwe wybarwienie kłosów. Ten innowacyjny system odżywiania zaspokoi potrzeby żywieniowe roślin do 8 miesięcy. Potwierdzeniem korzystnych efektów działania naszej ziemi są badania przeprowadzone w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów i jeszcze bardziej wpisać się w trend inteligentnych rozwiązań, stworzyliśmy specjalną aplikację Wokas. Pełni ona funkcję osobistego asystenta, który pomaga troszczyć się o domową roślinność, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł m.in: stworzyć własną kolekcję traw ozdobnych, uzyskać wsparcie w ich pielęgnacji oraz poznać dedykowane produkty Wokas. Dodatkową cechą wyróżniającą ten produkt jest praktyczne i bardzo wygodne opakowanie z rączką.

Zraszacz pistoletowy HYDRON IDEAL™ / Zgłaszający: CELL-FAST Sp. z o. o.

Technologie zastosowane: -UNI FIT™ - kompatybilność z akcesoriami i zraszaczami ogrodowymi innych marek dostępnych na rynku, stanowi to doskonałą alternatywę dla posiadaczy różnych systemów nawadniania -SAFETOUCH™ - antypoślizgowe pokrycie, zapewniające doskonałe właściwości użytkowania oraz zabezpieczające produkt w przypadku uderzenia w twarde powierzchnie Produkt wszedł do naszej oferty w tym roku. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów.