❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Zimowe gorące premiery maszynowe

Podziel się

Przełom roku jest okresem prawdziwej produktowej ofensywy firm oferujących ogrodniczy sprzęt zmechanizowany. Innowacyjność w tym segmencie handlu często decyduje o konkurencyjnej przewadze. Dlatego wiodący producenci urządzeń nie tylko nie zwalniają tempa, ale pracują na najwyższych obrotach. Jakie są aktualne trendy maszynowe?

Tekst: Marcin Fajerski

 

Choć w ciągu ostatnich lat ilość opadów śniegu w naszym kraju zauważalnie zmniejszyła się, profesjonalny sprzęt odśnieżający stanowi ważny element wyposażenia w gminach, firmach i ogrodach. Dlatego m.in. w sezonie jesienno-zimowym powracają do sprzedaży odśnieżarki Artik, które są dostępne w ofercie firmy Victus-Emak. W asortymencie profesjonalnych urządzeń zimowych nie brakuje innowacji. Ciekawą nowość wprowadziła firma Wiedenmann. Solarka ICE MASTER DUO 250 podczepiana jest do ciągnika lub pojazdu komunalnego ze sterownikiem GPS. Rozwiązanie to pozwala firmie usługowej wykazać zakres wykonanych prac. Poza tym pozwala zoptymalizować czas pracy i koszty w wysiewnym materiale     

 

Wszystko z poziomu aplikacji

Ostatnio można zaobserwować, że wiodące marki maszynowe kładą mocny nacisk na rozwijanie i udoskonalanie swoich aplikacji. Dobrym przykładem jest m.in. AL-KO inTOUCH Smart Garden App. Aplikacja, zintegrowana z asystentem Google i Alexą Amazona, pozwala zaprogramować np. robota koszącego Robolinho® oraz dodawać inne smart-urządzenia od AL-KO. Aplikacja IFITT umożliwia natomiast takie zaprogramowanie robota, aby wykonywał czynności w konkretnych okolicznościach. Jego praca może być ponadto skoordynowana z prognozą pogody albo systemem nawadniania.

Równolegle z aplikacjami liderzy rynku sprzętu ogrodniczego rozwijają ofertę nowatorskich robotów koszących. Wspomniane kosiarki robotyczne Robolinho® mają pojawić się w dwóch nowych modelach: 300 E i 450. Husqvarna, po znakomicie przyjętym w mijającym roku produkcie Automower 305 i całkowicie nowej platformie swoich robotów koszących, udowodniła, że prawidłowo identyfikuje oczekiwania rynku i dostarcza produkty coraz lepiej dopasowane do potrzeb swoich odbiorców w Polsce i Europie.   

 

Akumulatorowe doładowanie

Sporo ogrodniczych firm sprzętowych dostrzega popularność trendu EKO i rosnące zapotrzebowanie na urządzenia zasilane akumulatorowo, których oferta nie ogranicza się już do urządzeń ręcznych. Wyznacznikiem innowacyjności w tej grupie asortymentowej stają się nie traktory akumulatorowe. Na takie nowości postawiła m.in. firma AL-KO i STIGA, która wprowadziła w pełni zasilany akumulatorowo STIGA E-ride, który gwarantuje cichą i precyzyjną pracę, a także intuicyjną obsługę, włącznie z czynnościami konserwacyjnymi. Wszystkie informacje o traktorze można znaleźć oczywiście na smartfonie, dzięki przeznaczonej do tego celu aplikacji. Informuje ona o poziomie naładowania maszyny, niezbędnych czynnościach konserwacyjnych, a ponadto umożliwia udostępnienie stanu technicznego produktu lokalnemu serwisowi STIGA. Asortyment E-Ride obejmuje modele z koszem a także modele z wyrzutem tylnym. Agregaty tnące 84 lub 98 cm  pozwalające na skoszenie nawet 3000 m kw. na jednym ładowaniu. Wiadomo już, że akumulatorowe premiery na przyszły rok szykuje też Husqvarna.

 

Perfekcyjne cięcie

Naturalnie producenci maszyn ogrodniczych nie ograniczają się do poszerzania asortymentu o roboty koszące, traktory i urządzenia akumulatorowe. Wiodące firmy w 2021 r. planują premiery nowych, wielofunkcyjnych kosiarek spalinowych oraz narzędzi tnących. Jedną z najnowszych pozycji produktowych jest ulepszona pilarka spalinowa Husqvarna 560XP – flagowy model w grupie maszyn do lasu. Szereg nowych rozwiązań ma umocnić pozycję tego produktu na szczycie najchętniej wybieranych maszyn przez profesjonalnych drwali.

Na pewno nadchodzące miesiące przyniosą prawdziwy wysyp sprzętowych nowości dla profesjonalistów i amatorów ogrodnictwa. Warto je obserwować, ponieważ z uwagi na COVID-19 wielu klientów będzie poszukiwało nowoczesnych, ergonomicznych i ekologicznych urządzeń, które pozwolą zatroszczyć się o zieleń. Część kupujących natomiast rozważy zakup produktów elektrycznych albo akumulatorowych ze względu na obowiązujące zakazy i obostrzenia w gminach – w związku z notowanymi wysokimi stężeniami smogu.

 

Wielosezonowa maszyna wielofunkcyjna KS 7HP MFM-80E

 

Może zastąpić 3 różne urządzenia jednocześnie. Wystarczy zmienić osprzęt i maszyna może być używana jako zamiatarka, odśnieżarka lub pług śnieżny. Könner&Söhnen zaprezentuje również nową linię kinetycznych i hydraulicznych łuparek do drewna oraz rozdrabniacze do gałęzi.

 

Dimax International Poland Sp. z o.o.

ks-power.pl

 

 

 

Odkurzacz spalinowy ogrodowy z funkcją dmuchawy NAX 950 V na licencji Briggs & Stratton

 

Wyposażony w niezawodny silnik Briggs & Stratton, doskonale sprawdza się w trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem. Z funkcją dmuchawy w łatwy i szybki sposób można posprzątać zalegające liście oraz inne zanieczyszczenia z pojazdu, tarasu lub innych części ogrodu. Przy korzystaniu z funkcji odkurzacza liście i inne odpady organiczne są zasysane do rury, rozdrabniane i kierowane do worka.

 

NAX Power Sp. z o.o.

naxpower.com

 

 

 

Dmuchawa BV250 Oleo-Mac

 

To całkowicie nowa dmuchawa Oleo-Mac z funkcją odkurzania. Zestaw do odkurzania oferowany jest w komplecie lub osobno. Nowa konstrukcja stawia główny nacisk na komfort pracy, czyli na wagę oraz balans urządzenia. Prawdopodobnie jest to najlżejsza dmuchawa w swej klasie - tylko 4,1 kg.

 

Silnik 25 cm3

Moc 1,3 KM

Przepływ powietrza do 720 m3/h

Prędkość powietrza do 70 m/s

Profilowana końcówka zwiększająca ciśnienie w standardzie

Cena kompletnego zestawu 1199 PLN

 

Victus-Emak Sp. z o.o.

victus.pl

 

 

 

Solarko-posypywarka Wiedenmann ICE MASTER DUO 250

 

Talerzowa i grawitacyjna - jako jedyna na rynku może rozsiewać materiał na chodniku na szerokość 1,2 m  lub na drogach lub parkingach na szerokość 5 m. Precyzyjne podawanie, niezależne od prędkości jazdy - taka sama ilość na m kw. - wspomagane sterownikiem GPS.

 

Wiedenmann

wiedenmann.com