❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Zagospodarowanie wód opadowych

Podziel się

Obecnie w Polsce ze względu na rosnąca suszę hydrologiczną, a także wzrastające ceny wody wodociągowej, niezbędne staje się wykorzystanie wody deszczowej. Wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana jakość wody pitnej, należy gromadzić deszczówkę z powierzchni dachów i tarasów, a następnie retencjonować ją w naziemnych lub podziemnych zbiornikach w celu późniejszego jej wykorzystania.

Korzyści wynikające z używania deszczówki to: Oszczędność wody wodociągowej, zmniejszenie uzależnienia od dostawców wody i systematycznego wzrostu cen; pranie odzieży jest bardziej efektywne i pozwala na zmniejszenie ilości używanego proszku nawet do 50%; w pralkach i miskach ustępowych nie odkłada się kamień; miękka deszczówka jest szczególnie korzystna dla roślin; aktywne przyczynianie się do ochrony środowiska i oszczędzania cennych zapasów wody; unikanie opłat związanych z odprowadzaniem niewykorzystanej deszczówki do sieci kanalizacyjnej; minimalizowanie niebezpieczeństwa miejscowych podtopień.

Rodzaje systemów gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Ze względu na przeznaczenie deszczówki, systemy podziemne dzielą się na dwa główne rodzaje: systemy ogrodowe – tutaj deszczówka może być wykorzystywana do podlewania zieleni (także z wykorzystaniem automatycznego systemu nawadniania), zmywania powierzchni zewnętrznych, a także prac porządkowych. Firma MPI oferuje szeroką paletą systemów ECO, STANDARD i PREMIUM opartych o zbiorniki podziemne, z filtrami montowanymi przed zbiornikiem jak i w zbiorniku oraz z zatapialnymi pompami ciśnieniowymi.

Systemy domowo-ogrodowe – tutaj deszczówka wykorzystywana jest do zasilania spłuczek, pisuarów, a także pralek w budynkach. W wielu przypadkach systemy te obsługują również podlewanie terenów zielonych. Systemy te mogą być również stosowane w budynkach hotelowych, przemysłowych i biurowych. Zasada działania systemów domowych stosowanych w obiektach użyteczności publicznej jest jednak identyczna jak tych stosowanych w domach jednorodzinnych. Oferujemy szeroką gamę systemów ECO, STANDARD i PREMIUM opartych o zbiorniki podziemne, z filtrami przed zbiornikiem jak i w zbiorniku oraz z zatapialnymi pompami ciśnieniowymi oraz budynkowymi centralami deszczowymi AQUAMATIC. Jeżeli jesteś zainteresowany powyższymi produktami, skontaktuj się z nami, nasi specjaliści wybiorą odpowiednie systemy dla Twojego domu czy też biura.

CZYTAJ LIDERA BIZNESU