❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Wywiad: Sezon na MILWAUKEE

Podziel się

MILWAUKEE® przebojem wkroczyło na światowy rynek profesjonalnych narzędzi akumulatorowych do prac ogrodowych i leśnych. O marce i ofercie MILWAUKEE®, a także dynamicznym rozwoju tej kategorii w Polsce opowiada nam Outdoor Power Equipment (OPE) Sales Manager na Europę Środkową i Wschodnią Karol Omelan.

 

 

W jaki sposób produkty MILWAUKEE® trafiły na polski i europejski rynek?

 

Nasza marka jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców w ostatnich latach i korzysta ze wsparcia macierzystej firmy Techtronic Industries (TTI), globalnego producenta elektronarzędzi. TTI rozpoczęła sprzedaż narzędzi akumulatorowych już w 1987 roku i obecnie dysponuje bogatym portfelem marek o ogólnoświatowym zasięgu, w tym właśnie MILWAUKEE®, istniejącą od 1924 roku. TTI zatrudnia ok. 48 tys. pracowników, ma zakłady produkcyjne, placówki sprzedaży i ośrodki rozwojowe na całym świecie.

 

Można powiedzieć, że w wielu branżach marka MILWAUKEE®, z charakterystycznymi czerwonymi narzędziami i rzucającym się w oczy białym napisem, ma obecnie wręcz kultowy status! Czemu go zawdzięcza?

To prawda, marka MILWAUKEE® ma już swoich oddanych fanów na całym świecie. MILWAUKEE® to amerykański pionier innowacji, który może poszczycić się niemalże 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży sprzętu HEAVY DUTY. Nasze produkty cenione są m.in. za wydajność, produktywność oraz przełomowe rozwiązania technologiczne w bezprzewodowym wydaniu. Są prawdziwym gamechangerem m.in. w branży budowlanej, transportowej, hydraulicznej, elektrycznej, stolarskiej, a ostatnio także w segmentach prac ogrodowych, utrzymania zieleni i gospodarki leśnej. Aktualnie portfolio asortymentowe MILWAUKEE® obejmuje ponad 215 narzędzi w systemie akumulatorowym 18 V i ok. 95 produktów w 12 V. Dodatkowo dynamicznie rozwijamy system akumulatorowych, lekkich maszyn budowlanych – MX FUEL™, kultowy modułowy system przechowywania PACKOUT™, a także szeroką gamę Środków Ochrony Indywidualnej – wszystko dedykowane profesjonalistom.

Narzędzia ogrodowe są naturalną kontynuacją DNA naszych innowacji. Rozwiązania bez paliwa, bez emisji, bez problemów z rozruchem, nadmiernym hałasem czy wibracją. Tak jak inne branże chcemy przenieść warunki pracy profesjonalistów z tego segmentu na kolejny poziom. Dlatego też w miarę dynamicznego rozwoju gamy produktów ogrodowych, które są dla nas obecnie wysokim priorytetem, rozwijamy także profesjonalną sieć dystrybucji, która odpowie na nasze standardy obsługi użytkownika końcowego w zakresie znajomości produktów i branży, doradztwa czy obsługi posprzedażowej.

 

Do jakich użytkowników skierowana jest ogrodowa oferta MILWAUKEE®? Jak zamierzacie Państwo budować dystrybucję tych produktów?

Tak jak wszystkie rozwiązania MILWAUKEE®, produkty z gamy ogrodowej są dedykowane wyłącznie dla użytkowników profesjonalnych. Naszą grupą docelową są profesjonalni użytkownicy z przedsiębiorstw komunalnych, firm zajmujących się pielęgnacją ogrodów, podmiotów z sektora leśnictwa, szkółek leśnych, szeroko rozumianej branży ogrodnictwa, architektury krajobrazu i utrzymania terenów zieleni.

Obecnie jesteśmy skoncentrowani na rozwoju wykwalifikowanej sieci dystrybucyjnej w standardzie premium w Europie Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo dynamicznie zwiększamy zespół dedykowany do tej kategorii w całym naszym regionie – od wsparcia marketingowego, przez Business Development Managerów, aż po osoby na stanowisku Job Site Solution (JSS) Specialist. Dział JSS to zespół ekspertów, których zadaniem jest dobór rozwiązań optymalnych na potrzeby danego użytkownika końcowego. Nie możemy również zapomnieć o obecności na wydarzeniach branżowych.

 

Jakie produkty ogrodowe obejmuje oferta MILWAUKEE®? Czym się one wyróżniają?

Wychodzimy od najważniejszych profesjonalnych narzędzi akumulatorowych, które są na rynku najbardziej poszukiwane: kosiarek, pilarek łańcuchowych, nożyc do żywopłotu, dmuchaw, opryskiwaczy oraz wielofunkcyjnego urządzenia QUIK-LOK™. Oferowane przez MILWAUKEE® urządzenia ogrodnicze bazują na naszym wysokojakościowym systemie zasilania. To akumulatorowe rozwiązania mocą dorównujące swoim spalinowym i sieciowym odpowiednikom, lecz pozbawione ich mankamentów. Dodatkowo – solidna, ergonomiczna konstrukcja i przemyślany design.

Do sprzedażowych hitów można zaliczyć m.in. pilarkę M12 FUEL™ HATCHET™. To niewielkie, lekkie i poręczne narzędzie o dużej mocy do cięcia twardego drewna o grubości do 75 mm, umożliwiające wykonanie do 120 cięć na jednym ładowaniu akumulatora. Ciekawe rozwiązanie stanowi również narzędzie wielofunkcyjne z QUIK-LOK™, które znakomicie sprawdza się zarówno jako podkaszarka, krawędziarka, nożyce do żywopłotu czy pilarka do gałęzi. Dodatkowo zestaw obejmuje przedłużkę pozwalającą na zwiększenie zasięgu o 91 cm. Olbrzymim zainteresowaniem klientów cieszy się też nasz najnowszy produkt OPE, czyli profesjonalna kosiarka akumulatorowa, która jest bardzo oczekiwanym produktem od dłuższego czasu.      

 

Skąd to wyczekiwanie na wspomnianą kosiarkę?

Pytania o to, kiedy w naszej ofercie pojawi się kosiarka, padały już od kilku lat. To jedna z najdłużej wyczekiwanych premier, ale zapewniam, że warto było na nią czekać. Nasza bezprzewodowa kosiarka zaopatrzona jest w dwa akumulatory 18 V, ma solidny 53 cm metalowy korpus, który w połączeniu z konstrukcją ostrza i technologią M18 FUEL™ zapewnia najlepszą w swojej klasie jakość pracy. Sprzęt ten z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających profesjonalistów, którzy zwrócą uwagę m.in. na błyskawiczny start w wysokiej trawie, wyjątkową moc maksymalną i moment rozruchowy. Kosiarka posiada system 3 w 1: mulczowanie, zbieranie do kosza oraz wyrzut boczny i kosz o pojemności 70 litrów. Prędkość noża jest automatycznie regulowana do wymaganej mocy – dla jeszcze większej wydajności. Dostępnych jest pięć ustawień prędkości jazdy – do 6,4 km/h oraz 7-stopniowa regulacja koszenia. Żeby miejsce pracy było bardzo dobrze widoczne, wyposażyliśmy ją w reflektory przednie i boczne. Składany pałąk sterujący umożliwia natomiast łatwy transport i przechowywanie kosiarki w pozycji pionowej.

 

MILWAUKEE® systematycznie rozbudowuje swoje portfolio produktowe. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na kolejne nowości dla profesjonalistów w zielonym sektorze?

Od najbliższego sezonu zamierzamy położyć szczególny nacisk właśnie na poszerzenie asortymentu elektronarzędzi ogrodowych. W tym roku na pewno nie zabraknie ekscytujących dodatków w tej kategorii produktów, ale nie tylko! Warto obserwować również inne gamy produktów MILWAUKEE®, takie jak środki ochrony indywidualnej (w tym rękawice ochronne i okulary, ochronniki słuchu czy podgrzewana odzież). Oferujemy też szeroką gamę przydatnych akcesoriów jak poziomice, maszty oświetleniowe czy lasery.

 

Od lat MILWAUKEE konsekwentnie stawia na rozwój i wykorzystanie technologii akumulatorowej. Co sprawia, że postanowili się Państwo skoncentrować na tym segmencie narzędzi?

To branża, która idealnie pasuje do naszej marki – tzw. branża HEAVY DUTY. Trudne warunki pogodowe i zadania, które wymagają niezawodnych rozwiązań o dużej mocy. Jeszcze kilka lat temu wśród narzędzi ogrodowych dominowały rozwiązania spalinowe. Teraz możemy pokazać, że istnieją akumulatorowe alternatywy, które w niczym im nie ustępują. Co więcej, decydując się na profesjonalne, bezprzewodowe narzędzie pracy zwiększamy swoje bezpieczeństwo, zmniejszamy negatywny wpływ naszej pracy na środowisko, zwiększamy produktywność i możliwości oraz minimalizujemy ograniczenia wynikające z innych źródeł energii. Warto pamiętać, że są to porównywalnie lekkie produkty pracujące bez zbędnego hałasu i wibracji. Przykładowo, akumulatorowe pilarki dla arborystów są prawdziwym wybawieniem! Istotną zaletą produktów MILWAUKEE® jest też to, że osiągnięcie wymaganej mocy jest błyskawiczne. Nie wymagają one też zaawansowanego serwisowania, a dostęp do części zamiennych jest łatwy.

PEŁNE E-WYDANIE