❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Very Peri na Boże Narodzenie

Podziel się

Święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonej sprzedaży sezonowych artykułów dekoracyjnych w centrach ogrodniczych oraz kwiaciarniach. Warto tak przearanżować swój punkt sprzedaży, aby zapewnić przedsiębiorstwu jak największe zyski. Jakie mamy aktualne trendy i mody na Boże Narodzenie 2022?

Tekst: Mirosław Drohomirecki,  Warsztatownia Daisy

Maciej Krzus, Mistrzowska Szkoła Florystyki

Zdjęcia: PTMD Collection

 

Coraz więcej przedsiębiorstw sprzedających dekoracje świąteczne zamawia towar świąteczny wiele miesięcy przed sezonem, najczęściej już na początku roku.

Przed zamówieniem nowego asortymentu, poza zapoznaniem się z aktualnymi trendami, należy przeanalizować swoje możliwości, np. wielkość lokalu handlowego, w którym możemy pokazać niezależnie różne kolekcje w innych stylach.

 

Trendy – kolor Very Peri

Kolorem roku 2022 jest Very Peri. To niebiesko-fioletowy z odcieniem czerwieni. Na dobre zagościł już w designie. Modne też są: granat, butelkowa zieleń, grafit oraz czerń, które nadają wnętrzom elegancji.

Kolejnym trendem są delikatne pastele, które niekoniecznie są oczywiste dla okresu bożonarodzeniowego, m.in. pudrowy róż, mięta, turkus. Te kolory są bardzo często wybierane przez klientów, którzy chcą stworzyć subtelny, bajkowy klimat w swoim wnętrzu.

Nie zapomnijcie o klasyce, czyli połączeniu czerwieni z zielenią, bielą, złotem i srebrem.

 

Trendy – styl industrialny

Przy wyborze dekoracji, poza kolorystyką, należy kierować się stylem, w jaki się one wpisują. Najbardziej popularnymi dekoracjami są te, które nawiązują do stylu industrialnego, klasycznego oraz dekoracje vintage i eko. Asortyment industrialny, loftowy w dekoracjach przekłada się na nieoczywiste połączenia, mocne akcenty, surowe materiały, takie jak beton, metal i drewno.

Wielu klientów poszukuje dekoracji w takim właśnie stylu, skupiając się na pojedynczych, ale mocno odziałujących na zmysły przedmiotach.

Klasyczne dekoracje niewątpliwie są popularne, już od wielu lat tworzą ciepły i rodzinny nastrój we wnętrzach klientów. Przykładem takich artykułów są: dorodna, bogato zdobiona choinka, girlandy na kominku czy duża ilość świec.

Nadal popularne są dekoracje w stylu vintage, np. bombki kojarzące się z dzieciństwem, postarzane dekoracje z metalu i drewna, które dobrze wyglądają na tle klasycznej zieleni. Oczywiście bardzo popularny jest trend eko, który charakteryzuje się wykorzystaniem przede wszystkim naturalnych elementów, głównie suszu, w tym przypadku świetnie sprawdzą się wianki lub choinka wykonana z naturalnych traw pampasowych, elementy suszone doskonale łączą się z soczystą, naturalną zielenią igliwia.

Zobacz pełne inspiracji e-wydanie!

CZYTAJ DALEJ