❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Stalco: perfekcyjne roboty koszące

Podziel się

Oto nowoczesne roboty koszące, oferujące idealny stosunek jakości, parametrów pracy do atrakcyjnej ceny. To urządzenia RMP650 oraz RMP950 marki Stalco Perfect.

Najnowsza generacja autonomicznych maszyn koszących Stalco Perfect pozwala cieszyć się zadbanym ogrodem bez zmartwień i dużej ilości pracy. Są to bardzo wydajne urządzenia, które posiadają dużo przemyślanych rozwiązań, sprawdzających się w praktyce.

 

Nowoczesne algorytmy koszenia

Roboty Stalco wyposażone są w nowoczesne oprogramowanie i algorytmy koszenia. Oznacza to, że trawa jest zawsze koszona pod różnymi kątami, dzięki czemu ruń pozostaje czysta i zdrowa. Obręb koszenia wyznaczony jest przewodem, który można płytko wkopać. Robot koszący został również wyposażony w ręczny system zatrzymania maszyny, dzięki czemu w razie potrzeby naciskając czerwony przycisk na górze robota koszącego można natychmiast przerwać jego pracę. Dodatkowo maszyna posiada zabezpieczenie kodem PIN, co chroni ją przed nieautoryzowanym uruchomieniem lub zmianą ustawień. Robot wyposażony jest również w czujniki przechylenia lub przewrócenia, dzięki czemu maszyna wyłącza się automatycznie gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Stalco oferuje komplet akcesoriów do swych maszyn autonomicznych: przewodów, uchwytów, łączników, nie mówiąc oczywiście o częściach zapasowych do robota – w tym noży. Warto dodać, że stacja ładowania nie musi znajdować się pod zadaszeniem. Mimo to, w ofercie występuje zadaszenie stacji ładowania, które jest zalecane ze względu na ochronę przed deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem lub gradem.

Najnowsze aktualizacje oprogramowania można łatwo przesłać za pomocą pamięci USB lub aplikacji mobilnej do urządzenia.

Sterowanie z aplikacji

Dodatkowo robotami Stalco można sterować zdalnie przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Aplikacja jest do pobrania w sklepie z aplikacjami na iOS lub Androida. Z jej pomocą przygotować można:

 • indywidualny plan koszenia na konkretny dzień,
 • włączyć lub wyłączyć maszynę,
 • sprawdzić poziom naładowania akumulatora czy aktualny stan pracy.

Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można ustawić aż 4 obszary koszenia, a nawet określić, jak szybko robot koszący wznowi pracę po deszczu.

Wśród najważniejszych cech robotów warto wymienić:

 • Funkcja koszenia krawędzi prowadzi robot koszący wzdłuż przewodu granicznego i pozwala na utrzymanie odpowiedniej długości trawy również na obrzeżach trawnika.
 • Z poziomu aplikacji można dostosować częstotliwość funkcji koszenia krawędzi do tygodniowego harmonogramu pracy urządzenia.
 • W górnej części maszyny znajduje się pokrętło regulacji wysokości koszenia, które można ustawić w zakresie od 20 mm do 60 mm. To daje możliwość indywidualnego dostosowania wysokości trawy w ogrodzie.
 • Amortyzowana obudowa pochłania większość uderzeń w przypadku kontaktu z przeszkodą, a czujnik od razu wysyła informację do elektroniki.
 • Inteligentne oprogramowanie na bieżąco dokonuje korekty toru jazdy i pomaga maszynie w łatwy sposób ominąć przeszkodę.
 • Czytelny wyświetlacz znajdujący się na górnej części robota oraz diody LED umieszczone na stacji ładowania pozwalają w łatwy sposób odczytać aktualny tryb pracy, a w razie konieczności poinformować użytkownika o problemie np. związanym z montażem.
 • Wysoka klasa wodoodporności robota (IPX5), ładowarki (IPX4) oraz zasilacza (IP68) pozwala na czyszczenie robota za pomocą wody.
 • Dzięki funkcji automatycznego ładowania robot koszący wie, kiedy wrócić do stacji ładującej, a system antykolizyjny zapobiega przypadkowemu zablokowaniu się kosiarki w stacji ładowania.
 • Czujnik deszczu zainstalowany w robocie koszącym pozwala rozpoznać deszcz i automatycznie wrócić do stacji ładującej. Gdy trawnik wyschnie, wznawia koszenie.
 • Funkcję opóźnienia koszenia można samodzielnie dostosować z poziomu aplikacji lub panelu sterowania znajdującego się w robocie.
 • Maszyna wyposażona została w mocne silniki napędowe oraz duże koła o ostrym bieżniku. Dlatego może wspinać się po bardzo nierównym terenie o nachyleniu do 20 stopni, a amortyzowane kosisko kopiuje nierówności terenu i chroni ostrza przed uszkodzeniem.
 • Dwustronne ostrza zapewniają dwa razy dłuższą żywotność jednego zestawu noży. Funkcja mulczowania rozdrabnia ściętą biomasę na wysokiej jakości nawóz dla trawnika.
 • Akumulator urządzenia wykonany został z wysokiej jakości ogniw oraz elektroniki monitorującej. Zapewnia to długotrwałą i bezawaryjną pracę maszyny. Łatwy dostęp do akumulatora pozwala w razie konieczności na jego szybką wymianę oraz wyjęcie na okres zimowy.

 

Tekst i zdjęcia: www.stalco.pl

Zapraszamy na stronę internetową producenta:

ZOBacz więcej CZYTAJ DALEJ