❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Sprzętowy skok technologiczny

04.02.2022 12:00:00

Podziel się

Wymagania dotyczące kosiarek, innych maszyn i urządzeń ogrodniczych stale rosną zarówno wśród hobbystów, jak i profesjonalistów. Dlatego dostawcy tego sprzętu ciągle podbijają stawkę coraz bardziej innowacyjnymi produktami. Sprzętowe premiery okazują się skutecznym orężem w walce o wzrost rozpoznawalności marki i większe udziały w rynku. Jakie nowatorskie urządzenia pojawiły się ostatnio w sklepach, centrach ogrodniczych i sieciach dilerskich? Co zaskoczy nas w 2022 roku?

Obecnie międzynarodowa firma badawcza Fact.MR wycenia wartość światowego rynku maszyn komunalnych i leśnych, ogrodniczego i budowlanego sprzętu zmechanizowanego dla hobbystów i profesjonalistów, urządzeń oraz narzędzi ręcznych aż na 97 mld dol., a do 2031 r. ten dość dojrzały już rynek z wysokimi barierami wejścia dla nowych graczy ma notować rokroczne wzrosty rzędu 6%!

 

Europa się zbroi

Jak podają eksperci Fact.MR, liderem w sprzedaży maszyn ogrodowych pozostają kraje Ameryki Północnej – ze Stanami Zjednoczonymi na czele. Prognozuje się, że Ameryka Północna dalej będzie wiodła prym w tej dziedzinie, a jej udziały w światowym rynku w ciągu najbliższych 10 lat zwiększą się do 28%, czemu towarzyszyć będzie wciąż poprawiająca się stopa życiowa Amerykanów. Niemniej Europa wciąż pozostaje bardzo ważnym rynkiem zbytu dla sprzętu zmechanizowanego. Jak prognozują analitycy międzynarodowej agencji badawczej Global Market Insights, w 2027 r. udział krajów europejskich w sprzedaży urządzeń ogrodowych na świecie wzrośnie do 20%.

 

Europa wciąż pozostaje bardzo ważnym rynkiem zbytu dla sprzętu zmechanizowanego

 

W poszukiwaniu ideału

Ariens, Bosch, Black & Decker, Briggs & Stratton, Emak, Gardena, Hitachi, Husqvarna, John Deere, Kubota, Makita, MTD, Snapper, Stihl, Toro, Wolf Garten – to tylko niektóre z marek ogrodniczego sprzętu zmechanizowanego wskazywanych przez agencje Fact.MR, Research And Markets czy Transparency Market Research jako wiodące. Wysoka podaż producentów maszyn i urządzeń do prac ogrodowych na świecie sprawia, że jakość oraz innowacyjność produktów pozostają wyznacznikami sukcesu w tym segmencie handlu, a technologiczny „wyścig zbrojeń” na tym rynku wciąż nabiera tempa.

 

Nieruchomości sprzedają maszyny

Jednym z filarów zadowalającej sprzedaży sprzętu zmechanizowanego pozostaje ponadto ogromne zainteresowanie domami jednorodzinnymi z ogrodem. Jak zauważają analitycy z Imarc Group, na przekór coraz szybciej postępującej urbanizacji konsumenci na całym świecie dążą do posiadania własnego kącika wypoczynku w zieleni z organiczną uprawą warzyw i owoców. Inklinacje te znajdują odzwierciedlenie w popycie na nowoczesne urządzenia – funkcjonalne i przyjazne środowisku. Ciche, niskoemisyjne, robotyczne kosiarki i aplikacje sprawiają, że o ogród można zatroszczyć się naprawdę niewielkim nakładem pracy, a zasobność portfela kupujących w krajach wysokorozwiniętych i rozwijających się nie jest póki co problemem.

 

Sprzęt także jest smart

Arkadiusz Krociak

Smart Solution Manager

AL-KO Kober Sp. z o.o.

Zainteresowanie sprzętem zmechanizowanym przede wszystkim wynika z innowacyjności naszych produktów, zaufania do marki czy też zastosowania takich funkcji jak integracja z systemami komend głosowych takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant czy też współpraca z urządzeniami typu smartwatch. Serdecznie Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na najbliższy sezon.

 

Łatwa praca i więcej wolnego czasu

Grzegorz Walewicz

dyrektor handlowy

Aries Power Equipment Sp. z o.o. – Generalny Dystrybutor Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce

Rok 2021 to kolejny udany dla branży ogrodniczej okres sprzedaży maszyn i urządzeń. Zainteresowanie nowoczesnym sprzętem zmechanizowanym jest duże. Kupujący szukają głównie urządzeń dobrej jakości, które stanowią dobrą inwestycję na wiele lat eksploatacji. Szukają też urządzeń, które zapewnią łatwą pracę i więcej wolnego czasu. W naszej ofercie każdy znajdzie urządzenie spełniające jego potrzeby. Jedni wybierają roboty koszące, a poszerzyliśmy ofertę o mini-roboty Honda Miimo70 Live do koszenia przydomowych trawników. Inni wybierają kosiarki spalinowe, wśród których Honda proponuje nowe modele wyposażone w silniki nowej generacji z linii HRX i HRG. W nowym sezonie zaproponujemy też  nowe kosiarki IZY HRN z najnowszymi modelami silników Honda.

 

NA TOPIE

 

Glebogryzarka Honda FG320 – wielofunkcyjność z nowym osprzętem

Aries Power Equipment Sp. z o.o.

mojahonda.pl

 

Kosiarka akumulatorowa 512 Li VS-W

AL-KO Kober Sp. z o.o.

alko-garden.pl

 

Odśnieżarka ST 4048

AL-KO Kober Sp. z o.o.

alko-garden.pl

 

Tekst: Marcin Fajerski

Zdjęcia: AdobeStock

 

Cały artykuł dostępny w e-wydaniu

PEŁEN ARTYKUŁ