❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

PlantiCo rośnie w siłę

Podziel się

Branża ogrodnicza jest jedną z niewielu, która w obecnej, nieciekawej rzeczywistości (pandemia COVID-19) nie zwalnia tempa i ma się całkiem dobrze. PlantiCo po połączeniu 3 firm hodowlano-nasiennych posiada najwięcej odmian warzyw i jest jedyną firmą strategiczną dla hodowli nasion warzyw i kwiatów w Polsce. Wyzwaniem jest utrzymanie dobrej opinii o markach PlantiCo, Polan i Spójnia, kojarzonych z wysoką jakością, szerokim asortymentem i dostępem do produktów.

Dobrze rozwinięta hodowla PlantiCo jest gwarancją tworzenia i wprowadzania na rynek nowych produktów – nowości są bowiem wielkim atutem firm hodowlanych. Każdy nowy produkt jest pozytywnie odbierany przez klientów i przy odpowiednich działaniach promujących przynosi firmie określone zyski. Przy okazji trzeba wspomnieć, że prace hodowlane nad stworzeniem jednej odmiany trwają zazwyczaj ok. 10 lat – to bardzo długi i kosztowny proces. PlantiCo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, co roku wprowadza kilka nowych odmian warzyw własnej hodowli. Wśród ostatnich nowości marek PlantiCo, Polan i Spójnia znalazły się ogórki gruntowe o wysokiej tolerancji na mączniaka rzekomego: Starter F1, Liberty F1, Arko F1, Remiz F1, cebula Cordia F1, pomidor Janko F1, kapusta pekińska Polstar F1 i Elza F1, fasola szparagowa  Helena i Luiza , fasole o szerokim strąku Maxigold i Grinstar, rzodkiewka Rumba F1. Wiele z tych odmian przeznaczonych jest na rynek profi, ale biorąc pod uwagę wciąż rosnące oczekiwania hobbystów, PlantiCo w ofercie uwzględniło również małe gramatury tych wyjątkowych produktów.

 

W duchu ekologii

Zainteresowanie uprawą działki czy ogródka w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosło. Możliwość korzystania ze słońca, świeżego powietrza, obcowania z przyrodą, a także uprawiania plenerowej gimnastyki to dla działkowców czysty relaks i odskocznia od problemów życia codziennego. Dodatkowo, biorąc pod uwagę rosnące ceny warzyw, własna uprawa stanowi rodzaj niemałej oszczędności.

Oprócz standardowych nasion warzyw, kwiatów i ziół marka PlantiCo, Polan i Spójnia poleca serie przyjazne środowisku, wpisujące się w ekologiczny styl życia. Nasiona ekologiczne z certyfikatem  BIO  wyprodukowane są w oparciu o naturalne metody uprawy bez użycia chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Cała produkcja nasienna prowadzona jest zgodnie z rozporządzeniem UE i potwierdzona certyfikatem. Kolekcja BIO obejmuje ok. 30 pozycji asortymentowych.

 

Dla większej wygody

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się seria Nasiona na taśmie. To nie tylko szybki i wygodny sposób wysiewu, ale też ograniczenie pracy – eliminacja przerywki. Marka PlantiCo i Spójnia poleca przeszło 20 pozycji asortymentowych, zaś w ofercie marki POLAN znajdziemy m.in. nasiona na taśmie w nietypowej kombinacji – dwóch gatunków lub odmian.

 

Ogród w domu

Od kilku lat nie tylko ogródki działkowe cieszą się większym zainteresowaniem – wzrosła też liczba osób wykorzystujących przestrzeń tarasów, balkonów i parapetów do  uprawy roślin jadalnych w mikroprzestrzeni. Obecnie stały się one przedłużeniem mieszkania – dodatkowym letnim pokojem, który aranżowany jest zgodnie z upodobaniem właściciela. Rozwijanie kreatywności mieszkańców miast w tym zakresie  stało się inspiracją do powstania wielu serii nasion. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się serie PlantiCo – Mini ogród i Mikrolistki. Seria Miniogród zawiera 27 ciekawych pozycji asortymentowych, m.in. pomidorki koktajlowe, papryczkę, wiele rodzajów sałat, pietruszkę, burak, szpinak. To specjalnie wyselekcjonowane, łatwe w uprawie odmiany do uprawy pojemnikowej. Zbiory co prawda nie mogą równać się z działkowymi, ale za to przynoszą wiele radości i satysfakcji.

 

Z kolei seria Mikrolistki to kolekcja dla smakoszy młodych roślinek w początkowej fazie wzrostu (liścienie i pierwsze liście właściwe), spożywanych na surowo po ścięciu wraz z łodygami. Mikrolistki przeznaczone są do całorocznej uprawy w domu, w doniczkach, pojemnikach lub w miniszklarence PlantiCo, w której roślina z uwagi na zwiększoną wilgotność powietrza i stałą wilgotność podłoża ma najlepsze warunki wzrostu.  PlantiCo poleca również „Podłoże do mikrolistków”, które zdecydowanie ułatwia uprawę.

 

Nasiona na kiełki

Kolejną propozycją firmy PlantiCo jest szeroka gama Nasion na kiełki. Stanowią one wartościowe uzupełnienie i urozmaicenie spożywanych pokarmów. Wzbogacają potrawy nie tylko w składniki odżywcze, ale nadają im również charakterystyczny smak i aromat. Najwygodniejszą metodą pozyskania kiełków jest uprawa w kiełkownicy. W ofercie PlantiCo znajdziemy m.in. nasiona buraka, brokuła, fasoli, rzodkiewki, mieszanki Mix Energia, Mix Fitnes, Mix Uroda czy Mix Vita Plus.

 

Aby sprostać tak szerokiej ofercie i zagwarantować dostępność produktów, PlantiCo w ostatnim czasie zrealizowało wiele inwestycji. Jedną z nich jest nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa o pow. 2 500 m² w Zakładzie Hodowlano-Nasiennym Gołębiew, która z uwagi na swoje położenie stanowi doskonałe centrum logistyczne. Przyczynia się do usprawnienia prac produkcyjnych z zakresu pakowania produktów marki PlantiCo, Polan i Spójnia, a także zwiększa moce przerobowe i powierzchnie magazynowe Spółki. Nasze zakłady produkcyjne dysponują szerokim wachlarzem maszyn czyszcząco-pakujących, który z roku na rok się rozrasta. Hodowcy firmy, aby zrealizować zaplanowane cele, wykorzystują ponad 71 ha pól uprawnych, ponad 20 tys. m² tuneli i izolatek oraz ponad 8 tys. m² szklarni wyposażonych w systemy zapewniające roślinom optymalne warunki wzrostu – w tym nowoczesną szklarnię 2 900 m² w Zakładzie Hodowlano-Nasiennym w Raciborowicach – użytkowaną od 2021 r., w której zastosowano pełną kontrolę klimatu na każdej z dostępnych sekcji.

 

CZYTAJ DALEJ