❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Ogród rustykalny i drugie życie starego siedliska

Podziel się

W dzisiejszym, pędzącym świecie coraz trudniej o chwilę refleksji i zatrzymania, a jeszcze trudniej o poszanowanie tego, co już minione i lata świetności ma już za sobą. Tym bardziej więc na uwagę zasługują osoby, które w swoich działaniach dostrzegają piękno minionych czasów i w tym duchu tworzą ogrody oraz kształtują całą otaczającą przestrzeń…

…Szczególnie, że nie jest to sztuka łatwa, tym bardziej, jeśli chce się stworzyć miejsce spójne, jednolite pod względem stylu i użytych materiałów. Dlatego moje wielkie uznanie wzbudził pewien ogród rustykalny, urządzony właśnie w duchu minionej epoki z poszanowaniem najdrobniejszych detali i elementów.

Perfekcyjne połączenie

To ogród, w którym gospodarze w sposób perfekcyjny łączą to, co oferuje natura, z tym, co wynajdują na targach staroci oraz w trudzie wytwarzają według własnego pomysłu. Właśnie dzięki wytężonej pracy właściciela ogrodu powstają najróżniejsze drewniane elementy, które zdobią budynek mieszkalny, zabudowania gospodarcze i właściwie cały ogród.

Z duchem czasu

W miejscu tym nie ma mowy o żadnych nowoczesnych materiałach, które stałyby w sprzeczności z klimatem i duchem ogrodu. Wszystko jest spójne, a przekraczając próg tej trochę magicznej krainy, można poczuć się, jakby dosłownie cofnęło się w czasie. I czasem aż szkoda, że właśnie te czasy, również takie ogrody, minęły właściwie bezpowrotnie.

Siłą determinacji i fantazji

Na wielkie uznanie zasługuje również to, że jeszcze 20 lat temu siedlisko było popadającym w ruinę, starym, wiejskim gospodarstwem, gdzie poza rozpadającymi się, kilkudziesięcioletnimi budynkami nie było absolutnie niczego. Dlatego historia tego miejsca i wszystko to, co od tego czasu wykonali właściciele, warte jest pokazania. Tym bardziej, że ze sztuką urządzania ogrodów, a tym bardziej restaurowania budynków, zawodowo absolutnie nie mają niczego wspólnego. Mimo to podjęli się wyzwania, któremu podołali w sposób perfekcyjny. A dodam, że nie jest to sztuka łatwa i potrzeba naprawdę wielkiej determinacji, fantazji i odwagi, aby stworzyć coś takiego.

Ogród to dziś prawdziwa perełka, która może dawać przykład temu, że takie miejsca mają duszę i warto podejmować trud, aby przywracać im blask i dawać drugie życie. Życie, które w obecnych czasach ma zupełnie inną wartość, dzięki któremu ogród znacznie wyróżnia się na tle innych, szablonowych.

Natura na piedestale

Warto dodać, że w harmonii ze sposobem zagospodarowania stoją w tym ogrodzie również nasadzenia roślinne i sposób ich prowadzenia. Wszystko jest naturalne, trochę półdzikie i wydaje się, że to właśnie natura ma tu tyle samo do powiedzenia, co sami gospodarze. To tylko jednak złudzenie. Bo w rzeczywistości wszystko jest zaplanowane, dobrane, pięknie zaaranżowane i pieczołowicie prowadzone.

Zobacz pełny tekst artykułu w e-wydaniu!

CZYTAJ DALEJ