❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Nowe wydanie (3/2023) Lidera Biznesu jest już dostępne!

Podziel się

Najnowsze, trzecie w tym roku, wydanie Lidera Biznesu jest już dostępne. Zapraszamy do lektury numeru!

 

Płynie, płynie szeroki strumień zamówionych towarów do centrów ogrodniczych i sklepów. Ich właściciele cieszą się z trwającego trendu zainteresowania ogrodami. Zarówno tymi ozdobnymi, jak i warzywnymi. Również producenci nie mają co narzekać na popyt. Fotosynteza i kasa idą zatem w parze. Wygląda więc na to, że dla ogrodniczej branży ten rok – pomimo trwającej za granicą wojny, góry zboża, inflacji i przedwyborczych ekscesów – toczy się w miarę w normalnie. Kiedy jednak zatrzymać się na dłużej i pogadać szczerzej, nie ma chyba przedsiębiorcy, który obojętnie przechodziłby obok pikujących kosztów, głównie surowców i energii. Wielu naszych rozmówców już zainwestowało w fotowoltaikę. I nie po to, by oddawać kilowaty do sieci, ale by w ciągu dnia zasilić swój serwer, dogrzanie lub schłodzenie budynku – przy użyciu klimatyzatora, tudzież grzanie wody użytkowej. Następnym krokiem, o czym mówią właściciele firm, jest
stopniowa wymiana głównego systemu ogrzewania. Najczęściej na pompy ciepła, też w powiązaniu
z solarami. Dużo energii, też pozytywnej – jest w tym wydaniu Lidera Biznesu Ogrodniczego. No i proszę szykować się na dwie jesienne daty:


• GASHOW 7-9 września br. – show ogrodnicze z dynamicznymi pokazami maszyn w Mostkach k. Świebodzina,
• GARDENIA 23-25 listopada br. – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na
terenie MTP w Poznaniu

 

A tymczasem życzymy przyjemnej lektury!

 

Spis treści:

 

Lider trendów

 

Bliżej branży

Avant Demo Tour 

Gardenia już w listopadzie

Stalco: elektronarzędzia akumulatorowe

Centrum Ogrodnicze Zawady

Myplant & Garden

 

Garden biznes

Nawozy jesienne

Agrowłóknina, agrotkanina, biowłóknina

Cebulowe zatowarowanie

 

Poziom wyżej

Rzeźba do ogrodu: inwestycja

Gryzonie atakują

Dążą do światła, pragną cienia

Cellfast: dobra dynamika sprzedaży

Rewilding – czas zdziczeć

 

Trendy

Po prostu Chelsea Flower Show

Kompozycja w naczyniu

Asortyment wspomagający pielęgnację roślin

 

Na topie

 

Busem przez polskie ogrody

ZOBACZ E-WYDANIE

W szczególności polecamy...

Lider Biznesu: Innowacyjne szpadle BIG

Szpadel rekin i szpadel drenarski rekin to ciekawa innowacja znanej od setek lat konstrukcji szpadla.

Zobacz w e-wydaniu

Ładowarki Avant ruszyły w Polskę

Na przełomie maja i czerwca firma Serafin Maszyny zorganizowała w 7 różnych miastach w Polsce pokazy ładowarek Avant wraz z osprzętem.

Zobacz w e-wydaniu

Targi Gardenia już w listopadzie

Gardenia - coroczny mocny i obowiązkowy punkt w kalendarzu profesjonalnego ogrodnictwa - odbędą się w dniach 23-25 listopada 2023 r.

Zobacz w e-wydaniu

Elektronarzędzia akumulatorowe Stalco do Twojego ogrodu!

Seria narzędzi Stalco jest chętnie wybierana przez profesjonalistów i osoby korzystające z nich w otwartych przestrzeniach. Pełna gama sprzętu spalinowego ma swoje odpowiedniki w ofercie narzędzi elektrycznych, w tym akumulatorowych. Rozmawiamy o tym z Dawidem Targoszem, Category Manager Stalco.

Zobacz w e-wydaniu

Pięć stref przyciągania klienta

Centrum Ogrodnicze Zawady 19 to znany adres wśród poznańskich miłośników ogrodów. Wybór roślin pierwszorzędny, kolekcja ceramiki nie ma sobie równych, a doradztwo – klasa. Oto królestwo Macieja i Krzysztofa Janku.

Zobacz w e-wydaniu

Rośliny, ogrody, kwiaty w stolicy mody - Myplant & Garden 2023

Wprawdzie targi roślin ozdobnych Myplant & Garden odbyły się już parę miesięcy temu – pod koniec lutego – ale gros produktów wówczas prezentowanych dotyczyła wiosennego sezonu ogrodniczego, który wciąż trwa.

Zobacz w e-wydaniu

Stosuj nawozy jesienne: nasze argumenty

Koniec sezonu nie jest równoznaczny z zakończeniem prac związanych z opieką nad roślinami czy trawnikiem. Przygotowania do zimy to nie tylko grabienie opadłych liści, usuwanie martwych pędów czy okrywanie agrowłókniną. Gdy już tempo wegetacji wyraźnie spada, też jest czas na stosowanie nawozów.

Zobacz w e-wydaniu

Agrołóknina, agrotkanina, biowłóknina

Agrowłóknina ściółkująca i osłaniająca, agrotkanina, biowłóknina… Rodzajów włóknin stosowanych w ogrodnictwie jest sporo, tak samo jak możliwości ich wykorzystania. Łączy je jedno: ich zadaniem jest utrzymanie roślin uprawnych w jak najlepszej formie.

Zobacz w e-wydaniu

Cebulowe zatowarowanie

Walka o klienta wymusza na sprzedających trzymanie się standardów jakościowych. Jak to się przekłada na asortyment roślin cebulowych?

Zobacz w e-wydaniu

Rzeźba do ogrodu: inwestycja materialna i estetyczna

Żadna ze sztuk nie dostarczy tak głębokich i zmysłowych wrażeń, jak rzeźbiarstwo. Urzeczywistnia to co nieuchwytne – delikatne i niewinne, ale zarazem i mroczne, bo ukryte w podświadomości. Ja od razu chcę dotknąć rzeźby, która mnie akurat zachwyca.

Zobacz w e-wydaniu

Czym zwalczać gryzonie?

Metoda czynnych nor - gryzonie w natarciu.

Zobacz w e-wydaniu

Dążą do światła, ale pragną cienia

Gęstniejąca zabudowa miejska, zwłaszcza w ścisłych centrach, gdzie drapacze chmur powstają jak grzyby po deszczu, generuje potrzebę wprowadzenia roślin o niewielkich wymaganiach świetlnych. Atrakcyjnie zaaranżowana, niska zieleń przydałaby się także w parkach i na skwerach, gdzie przez gęste korony drzew z trudem przedzierają się słoneczne promienie.

Zobacz w e-wydaniu

Branża ogrodnicza okiem producenta

O bieżącej sytuacji na rynku asortymentu ogrodniczego, perspektywach rozwojowych rozmawiamy z Wojciechem Kalenieckim, dyrektorem ds. sprzedaży firmy Cellfast.

Zobacz w e-wydaniu

Rewilding: czas nam zdziczeć

Rewiliding to nic innego jak przywracanie maksymalnie pierwotnego wyglądu otoczenia. Aby ogród stał się bardziej dziki i naturalny, wystarczy mu na to pozwolić i odrobinę pomóc. Najłatwiej proces tzw. zdziczenia przeprowadzić na małej powierzchni i takiej, która jeszcze nie jest mocno wyeksploatowana, a więc np. na nowej działce. Jak to zrobić?

Zobacz w e-wydaniu

Asortyment wspomagający pielęgnację roślin egzotycznych

Rośliny egzotyczne mają szczególną moc, bo często już z daleka kuszą swoją odmiennością. A gdy klient już zdecyduje się na zakup takiej rośliny – czy to do wnętrza, czy na zewnątrz – mamy świetną okazję, by zaproponować mu asortyment komplementarny.

Zobacz e-wydanie