❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Naturalnie dobre miejsca, czyli rebranding marki Garte

Podziel się

Firma Garte z okolic Poznania będzie w przyszłym roku świętować 20-lecie istnienia. Na przestrzeni lat, z małej kilkuosobowej firmy, stała się liczącym się wykonawcą prac w wymagającej technicznie i wielkoskalowej architekturze krajobrazu.

Okrągła rocznica to czas podsumowań i analiz, zainicjował naturalny proces opracowania nowej strategii przedsiębiorstwa. Wymusił potrzebę zmiany sposobu komunikacji – wewnątrz organizacji, na linii organizacja – klient oraz w ogólnodostępnej przestrzeni.

Na podstawie przeprowadzonych analiz i badań, przy wsparciu specjalistów z zakresu komunikacji marketingowej, zespół Garte rozpoczął prace nad stworzeniem nowego systemu identyfikacji wizualnej, który pozwoliłby komunikować odbiorcom przekaz, jaki niesie ze sobą misja firmy. Zadania tego podjął się zespół pod kierownictwem Michała Cierkosza – projektanta znaków graficznych i liternictwa. Jest on autorem opracowań brandingowych i systemów informacji wizualnej m.in. dla C.H. Stary Browar w Poznaniu, Lotniska Ławica, Aquanet, Kolei Wielkopolskich, firm KOŁO i Amica.

ZIEMIA JEST NASZA

W dzisiejszych czasach to proste stwierdzenie nabrało nowego wymiaru. Świadomość tego, że każdy ma wpływ na losy planety, dynamicznie wzrasta. Poprawa jakości życia, z poszanowaniem przyrody, jest najważniejszą misją Garte.

Dlatego celem zmiany systemu identyfikacji było stworzenie spójnego, czytelnego zespołu kontekstów dającego odpowiedź na potrzeby odbiorców, dla których los Ziemi nie jest obojętny.

Nowy wizerunek marki powstał w procesie rewolucyjnej ewolucji. Dotychczasowy system komunikacji w sposób naturalny przeobraził się w nowy, dając odbiorcom możliwość szerszego niż do tej pory pola interpretacyjnego.

Garte jest wykonawcą terenów zieleni dla miast, dla mieszkańców, dla biznesu i dla samej natury – ten ostatni segment działalności został wyodrębniony dla podkreślenia rangi inwestycji o największym wpływie na środowisko przyrodnicze. Firma tworzy NATURALNIE DOBRE MIEJSCA, w których każdy zrealizuje pierwotną potrzebę bycia częścią przyrody. Nowa strategia wzmacnia również i nadaje nową wartość w obszarze zasobów pracowniczych firmy – Garte oferuje PŁATNY KONTAKT Z NATURĄ – wskazując korzyści, jakie płyną z pracy w branży ogrodniczej.

Zobacz artykuł w e-wydaniu!

STRONA FIRMOWA