❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Narzędzia serii IdealPRO: lider dynamiki sprzedaży w Cellfast

Podziel się

O doświadczeniach sprzedażowych ostatnich lat, perspektywach i nowościach na nadchodzący sezon rozmawiamy z Wojciechem Kalenieckim, Dyrektorem ds. sprzedaży w Cellfast.

 

Lata pandemii przyniosły duże zainteresowanie ogrodami i ich pielęgnacją. Jak rzutowało to na obroty handlowe Państwa firmy?

Wojciech Kaleniecki: Zdecydowany wzrost popytu na towary ogrodnicze w okresie pandemicznym przyczynił się do znaczących wzrostów sprzedaży we wszystkich kategoriach produktów znajdujących się w ofercie Cellfast. Dynamika tych wzrostów była bardzo wysoka zwłaszcza w latach 2020-2021. W bieżącym roku nadal utrzymujemy obroty handlowe na zadowalającym poziomie, jednakże rynek ze względu na szereg negatywnych aspektów jak wojna na Ukrainie czy inflacja staje się bardziej wymagający.

 

Na co był największy popyt spośród oferowanego przez Was asortymentu?

W.K.: Największym zainteresowaniem cieszyły się produkty ze średniej i wyższej półki cenowej zarówno w kategorii nawadniania, jak i narzędzi ogrodniczych. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na narzędzia z serii IdealPRO, które były i są zdecydowanym liderem dynamiki sprzedaży w ostatnim czasie.

 

Na ile przetasowania w łańcuchach dostaw miały wpływ na prowadzoną przez Was sprzedaż?

W.K.: Zakłócenia w łańcuchach dostaw nie wpłynęły znacząco na naszą sprzedaż, odpowiednie zapasy magazynowe towarów oraz produkcji w toku pozwoliły na przetrwanie najtrudniejszych momentów. Braki surowców produkcyjnych lub ich ograniczona dostępność spowodowały inny efekt, a mianowicie wzrost cen do niespotykanych w historii poziomów, co z kolei przełożyło się na wzrost cen oferowanych produktów.

 

PEŁNY ARTYKUŁ W E-WYDANIU!

CZYTAJ DALEJ