❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Myplant & Garden w Mediolanie

Podziel się

W dniach 22-25 lutego w Mediolanie odbyła się 6. edycja targów Myplant & Garden. Z biegiem lat wystawa ta urosła do rangi jednych z największych targów ogrodniczych B2B we Włoszech i z roku na rok wykazywała wzrost liczby wystawców i odwiedzających oraz powierzchni ekspozycyjnej.

Myplant & Garden zaprezentowały 9 sektorów wystawienniczych: szkółki, kwiaty cięte, dekoracje, design, maszyny, usługi, pielęgnacja ogrodów, donice, meble ogrodowe. Po dwóch latach przerwy targi odbyły się przy frekwencji 18 650 gości. Mimo mniejszej liczby zwiedzających (20 100 w 2019 r.) wystawcy byli zadowoleni z jakości zwiedzających i ich zainteresowania.

Spośród ponad 600 firm, które prezentowały swoje stoisko, 20% pochodziło z zagranicy, zwłaszcza z Holandii, Danii, Niemiec i Francji. Na wystawie o powierzchni 4,5 ha panowała żywa atmosfera. Oprócz wielu rozmów i spotkań odbywających się na stoiskach firmowych, organizowano pokazy florystyczne, a także liczne seminaria informacyjne. 

Celem wydarzenia jest promowanie „potrzeby zieleni”, uczestnictwo w projektach zalesiania miast i inicjatywach, które mają na celu przeciwstawienie się zmianom klimatycznym. Ponadto, organizatorzy zachęcają do tworzenia środowiska miejskiego, które zmniejsza zanieczyszczenie i poszerza tereny zielone, promują synergię między uczelniami a przedsiębiorstwami w celu rozwoju badań i wspierają inicjatywy związane z kulturą ekologiczną, gospodarką o obiegu zamkniętym i ochroną środowiska na poziomie krajowym.

 

Strona internetowa targów Myplant & Garden:

ZOBACZ WIĘCEJ