❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

LIDER TRENDÓW - Nawozy z mączką bazaltową

Podziel się

Najlepszym wyznacznikiem dynamiki rynku ogrodniczego w Polsce i jego motorem napędowym są innowacje! Dlatego, aby je promować i wyróżnić najbardziej oryginalne pomysły i nowatorskie rozwiązania na rynku, kreujące trendy Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy w każdym wydaniu przyznaje certyfikat Lidera Trendów. Dziewiąty certyfikat Lidera Trendów przyznajemy firmom TARGET S.A. oraz TAMARK S.A. za innowacyjne nawozy z mączką bazaltową.

Pierwsze w Polsce unikalne nawozy wieloskładnikowe z mączką bazaltową zawierają niezbędne mikro- i makroelementy takie jak azot, fosfor i potas. Dodatek mączki bazaltowej wzbogaca nawóz o krzemionkę, tlenek glinu, tlenek żelaza, magnez, wapń, sód czy mangan. Dzięki doborowi składu nawozu pod kątem potrzeb ogrodników amatorów, przy udziale wyspecjalizowanych instytutów naukowych, nie występuje ryzyko przenawożenia roślin. Naturalna krzemionka zawarta w bazalcie wzmacnia ściany komórkowe roślin i tym samym uodparnia rośliny na działanie szkodników czy chorób.

 

Mączka bazaltowa zawarta w nawozie poprawia jakość gleby, jej strukturę i pobudza do działania pożyteczne mikroorganizmy. Dostarczenie do gleby naturalnego wapnia i magnezu warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój roślin.

Nawozy z mączką bazaltową są produktem zarejestrowanym przez Ministerstwo Rolnictwa pod znakami nr 520/19, 538/19, 539/19, 537/19.

 

Produkt został nagrodzony Złotym Medalem podczas tegorocznej edycji targów GARDENIA 2021.

STRONA PRODUCENTA