❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Lider Trendów: KRONEN COPOFERM

Podziel się

Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy cyklicznie przyznaje tytuł LIDERA TRENDÓW. Tym razem certyfikat trafia do Lasland sp. z o.o. za produkcję bioaktywnego kompostu KRONEN COPOFERM. Gratulujemy!

Szybszy i obszerniejszy dopływ informacji powoduje, że coraz więcej ludzi jest konfron­towanych z problemami klimatycznymi naszej planety, do których należą między innymi wyja­łowienie gleb i emisja CO2. Poszukiwanie spo­sobów na redukcję CO2 odbywa się w różnych dziedzinach – od źródeł energii odnawialnej do aktywnego eliminowania CO2 z atmosfery i magazynowania go na dnie mórz.

Również w naszej dziedzinie odbywa się re­wolucja polegająca na produkowaniu kompostu nową opatentowaną metodą. Reakcja fermen­tacji zachodzi przy pomocy mikroorganizmów i z dodatkiem minerałów. Co ważne w beztleno­wym procesie produkcji CO2 nie jest uwalniany do atmosfery, jak ma to miejsce w tradycyjnym procesie kompostowania. Kompost powstający w procesie fermentacji jest surowcem nowej ge­neracji. Nazwaliśmy go COMPOFERM i jest pro­dukowany w Laslandzie na licencji niemieckiego patentu.

 

KRONEN COMPOFERM to bioaktywny ekokompost nowej generacji produkowany w procesie fermentacji beztlenowej zgodnie z patentem wybitnych producentów roślin z dodatkiem mikroorganizmów i minerałów.

Ekokompost jest gotowy do użycia, bezwonny, bez zanieczyszczeń, ekologiczny. Stosowanie Ekokompostu ma wiele zalet i przynosi wymierne korzyści.

 

Zalety dla roślin:

  • zawiera humus i stymuluje jego powstawanie;
  • poprawia napowietrzenie i ułatwia cyrkulację wody;
  • gruzełkowata struktura stwarza optymalne warunki do rozwoju bryły korzeniowej;
  • doskonały do upraw ekologicznych.

 

Zalety dla gleb:

  • poprawia strukturę;
  • zapobiega erozji i wyjałowieniu;
  • wzbogaca w substancje odżywcze, użyźnia;
  • pobudza życie biologiczne gleby.

 

Zalety dla klimatu:

  • otrzymywany z lokalnych, szybko odnawialnych surowców;
  • CO2 powstający w czasie kompostowania nie jest uwalniany do atmosfery.

 

KRONEN Terra Preta – beztorfowe podłoże z dodatkiem węgla roślinnego

KRONEN Terra Preta ziemia uniwersalna do roślin ogrodowych i domowych w gruncie i w pojemnikach jest przeznaczona do sadzenia i przesadzania wielu roślin zielonych i kwitnących, warzyw, ziół, bylin, iglaków w domach i na balkonach, tarasach i w ogrodach (z wyjątkiem roślin kwaśnolubnych).

Ziemia uniwersalna ma wiele zalet dla roślin i dla środowiska. Zalety dla roślin: bogata w humus, bardzo żyzna, czynna biologicznie. Składniki pokarmowe są łatwo dostępne dla systemu korzeniowego. Dobrze przyjmuje i oddaje wodę, usprawnia drenaż. Gruzełkowata struktura stwarza optymalne warunki do rozwoju bryły korzeniowej. Gotowa do użycia, zawiera startową dawkę nawozu. Zalety dla środowiska: powstaje z surowców lokalnych i szybko odnawialnych. Powstający CO2 w procesie kompostowania metodą fermentacji nie jest uwalniany do atmosfery. Bez torfu.

 

Dowiedz się więcej Zobacz w e-wydaniu!