❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

LIDER TRENDÓW - Buddleja davidii BUTTERFLY TOWER Tobud1305

Podziel się

Najlepszym wyznacznikiem dynamiki rynku ogrodniczego w Polsce i jego motorem napędowym są innowacje! Dlatego, aby je promować i wyróżnić najbardziej oryginalne pomysły i nowatorskie rozwiązania na rynku, kreujące trendy Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy w każdym wydaniu przyznaje certyfikat Lidera Trendów. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Poprzednie wyróżnienie Lidera Trendów trafiło do firmy BROS Sp. z o.o. sp.k. Szósty certyfikat Lidera Trendów przyznajemy za Szkółkom Ważyńscy za budleję Dawida BUTTERFLY TOWER 'Tobud1305'.

 

 

Budleja Dawida BUTTERFLY TOWER 'Tobud1305' to krzew liściasty o kolumnowym pokroju. Dorasta do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości.

Kwiaty, barwy fioletowej, są duże i stożkowate. Pojawiają się od czerwca do września. Cechują się przyjemnym zapachem i są miododajne. Dzięki temu wabią motyle, stąd potoczna nazwa rośliny – motyli krzew. Liście są zielonoszare, w kształcie typowym dla gatunku.

Odmiana preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze rośnie na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Jest mrozoodporna.

Roślina znajduje zastosowanie w ogrodach przydomowych, w szczególności na rabatach bylinowych. Wiosną zaleca się mocne cięcie pędów, co pozwala uzyskać atrakcyjny pokrój, zagęszczenie krzewu i zwiększenie kwitnienia.

 

Szkółki Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY

wazynscy.pl