❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Kosiarki spalinowe Master Class

Podziel się

Nowością w tegorocznej ofercie Oleo-Mac są kosiarki spalinowe linii MASTER CLASS (GMC). To wytrzymałe i pełne sportowego wigoru maszyny.

Wszystkie 6 modeli z serii MASTER CLASS ma stalową obudowę i charakteryzuje się mechanizmem tnącym typu “4 cutting device”, który oprócz zbierania do kosza obsługuje tryb rozdrabniania i umożliwia wyrzut boczny. Aby z niego skorzystać wystarczy otworzyć tunel boczny i wsunąć deflektor wyrzucający trawę. Tryb rozdrabniania jest szczególnie ważny w przypadku korzystania z kosiarki w miejscu, w którym nie ma konieczności zbierania skoszonej trawy. Jest ona cięta na drobne elementy i równomiernie rozrzucana po trawniku gdzie po rozłożeniu stanowi doskonały nawóz naturalny zasilający murawę w składniki odżywcze.

 

Maszyny wyposażone są w duże koła: 200 mm – koła przednie i 280 mm – koła tylne. Taka konfiguracja gwarantuje większą płynność jazdy na nierównych terenach, lepszą zwrotność i łatwiejsze manewrowanie maszyną.

W urządzeniach zastosowano szereg dodatkowych rozwiązań, które wpływają na komfort pracy. Ergonomiczna dźwignia hamulca silnika i napędu wykonana z tworzywa sztucznego zapewnia niezmiennie pewny i wygodny chwyt. Centralna dźwignia regulacji wysokości cięcia pozwala na szybkie dostosowanie wysokości cięcia w zakresie 5 pozycji (od 28 do 75 mm).

Kosiarki wyposażone zostały w silniki spełniające wymagania normy emisji EURO 5, która określa maksymalną dopuszczalną emisję spalin, ograniczając negatywny wpływ maszyn na środowisko. Zastosowanie automatycznego ssania ułatwia uruchomienie "zimnej" maszyny oraz znacząco wpływa na utrzymanie właściwego składu mieszanki paliwowo-powietrznej, ograniczając zanieczyszczenie środowiska niespalonymi węglowodorami. Dodatkowo modele GMC 48 TKE ALLROAD4 oraz GMC 53 TKE ALLROAD4 uruchamiane są elektrycznie przy pomocy niewielkiego akumulatora. Na wyposażeniu posiadają również tradycyjny rozruch manualny.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ