❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Konferencja „SZKÓŁKARSTWO - SZANSE I WYZWANIA”

Podziel się

Konferencja szkółkarska jest inicjatywą członków Związku Szkółkarzy Polskich i odpowiedzią na potrzebę doskonalenia zawodowego, pozyskania informacji i przygotowania na nadchodzące zmiany związane z nowymi wymaganiami formalnymi, jak i potrzebami odbiorców. Celem jest również dotarcie do sprawdzonych informacji o nowościach, innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i technicznych niezbędnych do rozwijania gospodarstw szkółkarskich. Konferencja skierowana jest do całego środowiska szkółkarskiego – właścicieli ponad 3 000 firm z całej Polski. Czwarta edycja wydarzenia pod hasłem „Szanse i Wyzwania” odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy w centrum Katowic.

W dobie obecnych i nadchodzących zmian branżowych oraz sytuacji w kraju i na świecie konferencja nabiera dodatkowego znaczenia, dając możliwość nie tylko wymiany informacji i wiedzy, ale także omówienia problemów i zagrożeń, skorzystania z doświadczeń, praktycznych rozwiązań czy sprawdzonych kontaktów  biznesowych. Będzie to spotkanie właścicieli i zarządzających szkółkami, którzy stawiają na rozwój i są gotowi na zmiany.

Na konferencję składają się dwa dni wypełnione wartościowym programem. Problematyka poruszana podczas spotkania formuje się w trzy bloki tematyczne: roślinny, dotyczący nowości asortymentowych oraz zasługujących na popularyzację taksonów m.in. „Niszowe, nowe krzewy kwitnące, ciekawostki z potencjałem” czy „Nieoczywiste owocowe czyli rzadziej spotykane drzewa i krzewy mające zastosowanie w kuchni”; produkcyjny, mówiący o arkanach uprawy, zwłaszcza
w kontekście następujących zmian związanych z ochroną środowiska i produkcją zrównoważoną np. „Podłoża alternatywne do torfu”, „Fertygacja w praktyce” czy „Choroby, szkodniki w szkółce oraz metody ich zwalczania”; ekonomiczny i marketingowo-sprzedażowy, skupiający się na aspektach rentowności oraz działaniach wspierających sprzedaż, jak „Rentowność szkółki, kalkulacje kosztów, punkty kontrolne”, „Zarządzanie ceną” czy „Znaczenie marketingu w nowoczesnej szkółce”.

W roli prelegentów wystąpią polscy uznani eksperci i praktycy, którzy przedstawią uczestnikom spotkania najnowsze osiągnięcia oraz konkretne i praktyczne rozwiązania.

 

Szczegóły dotyczące programu, prelegentów, tematów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na: https://www.konferencjeszkolkarskie.pl/index.php/pl/

 

Organizatorzy konferencji: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni

Sponsorzy wiodący: ICL POLSKA SP. Z O.O., VITROFLORA Grupa Producentów spółka z o.o.

Sponsorzy: Felco Poland Sp. z o.o. , Haifa North West Europe, KIK Ziemskie Produkty Sp. z o.o. Sp. k., Container Centralen Polska Sp. z o.o.

Patroni honorowi: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat medialny: Szkółkarstwo oraz szkolkarstwo.pl