❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

DREWEK Gospodarstwo Szkółkarskie

Podziel się

Staż działalności gospodarstwa szkółkarskiego państwa Drewek jest stosunkowo niedługi, a mimo to ta rodzinna firma z tucholskiej Czarnej Wody – miasto znajduje się na granicy Kociewia i Kaszub – już może pochwalić się sporym doświadczeniem i wieloma sukcesami.

Na założenie szkółki o powierzchni 1 ha, położonej w Borach Tucholskich Julia i Piotr Drewek zdecydowali się ponad 25 lat temu. Od tamtego czasu ta stosunkowo młoda, rodzinna firma bardzo dynamicznie się rozwija. W 2010 r. jej oferta poszerzyła się m.in. o wrzosy, w której się wyspecjalizowała. Asortymentowe portfolio szkółki obejmuje także bogaty wybór kwasolubnych krzewów ozdobnych. Obecnie na sukces gospodarstwa pracują wspólnie już dwa pokolenia rodziny. 

 

Idee w czyny

Zdecydowaną większość produkcji szkółki Drewek stanowią rośliny w pojemnikach 2- i 3-litrowych. Do największych kwasolubnych taksonów należą: tuja, jałowiec, świerk, sosna, jodła, hortensja, tawuła, pięciornik, pęcherznica kalinolistna, berberys, irga oraz borówka wysoka. – Obecnie specjalizujemy się w produkcji wierzb miniaturowych, wrzosów pączkowych ‘Garden Girls’ oraz hortensji – zaznacza Piotr Drewek. – Dużą część naszej produkcji zajmują też jałowce płożące oraz żywotniki.

Oferta gospodarstwa szkółkarskiego Drewek obejmuje ponadto tuję brabant oraz hortensję bukietową i pienną, która w firmie produkowana jest od niedawna. Szkółka systematycznie poszerza produktowe portfolio o poszukiwane odmiany. – Aktualnie obserwujemy zwiększone zainteresowanie m.in. hortensjami oraz wrzosami – zauważa Piotr Drewek. – W bieżącym roku powodzeniem cieszy się również wierzba miniaturowa ‘Hakuro Nishiki’. Hitami przyszłego sezonu będą na pewno hortensje pienne oraz wrzosy ‘Trio Garden Girls’ – nadmienia.       

 

Dobra jakość w konkurencyjnych cenach

Oczywiście szkółka Drewek przykłada ogromną wagę do najwyższej jakości i atrakcyjnych cen dostarczanego materiału roślinnego. Oferuje swoim odbiorcom tylko zdrowe rośliny: w pełni wykształcone i z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Wspomniane wierzby miniaturowe firmy Drewek szczepione są na podkładkach najlepszej jakości, a licencyjne odmiany wrzosów pączkowych ‘Garden Girls’ naprawdę doskonale się prezentują. – Zależy nam przede wszystkim na tym, aby rośliny produkowane w naszej szkółce spełniały standardy jakościowe, jak ma to miejsce w innych szkółkach w Europie – wyjaśnia Piotr Drewek. – Dlatego plany rozwoju naszej szkółki wiążą się głównie z modernizacją całego procesu produkcyjnego. Na pewno jeszcze dużo pracy przed nami, ale nie spoczywamy na laurach – puentuje.

 

Za ciosem

Aktualnie państwo Drewek stawiają na intensywny rozwój swojego gospodarstwa szkółkarskiego, mimo niepewnych czasów. – Podczas pandemii zaobserwowaliśmy istotne zmiany na rynku – mówi Piotr Drewek. – Większa dbałość o ogrody poniosła za sobą zdecydowanie większe zainteresowanie zakupem materiału roślinnego w punktach sprzedaży. Dlatego nie zwalniamy tempa. Planujemy m.in. modernizację systemu nawadniania, która ma polegać przede wszystkim na optymalizacji czasu nawadniania. Poza tym w tym roku zaczęliśmy wprowadzać proekologiczne rozwiązania w produkcji roślin. Mowa przede wszystkim o plastikowych doniczkach. Zależałoby nam na zamianie zwykłych doniczek wykonanych z tworzyw sztucznych na te przyjazne środowisku naturalnemu – podkreśla.

 

Gospodarstwo Szkółkarskie Piotr Drewek

83-262 Czarna Woda

Starogardzka 2

tel. 792 923 453

www.drewek.pl