❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Dowiezione obietnice – podstawowe wyposażenie centrum ogrodniczego

Podziel się

Sezonowość sprzedaży, wrażliwość roślin w transporcie, częste dostawy i zmiany ekspozycji wymuszają na detalistach wykorzystanie w codziennej pracy profesjonalnych i trwałych wózków transportowo-ekspozycyjnych, mobilnych stołów zalewowych i innych funkcjonalnych elementów wyposażenia, które ułatwiają rozładunek i znacząco skracają czas przyjmowania zamówień.

W handlu ogrodniczym czas jest na wagę złota. Dlatego właściciele sklepów, centrów ogrodniczych i kwiaciarni poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą im zoptymalizować czas rozładunku oraz zmian w ekspozycji na sali sprzedaży czy zewnętrznym placu sprzedaży. Nic więc dziwnego, że kompaktowe, bardzo trwałe i wodoodporne tzw. wózki duńskie, pierwotnie zaprojektowane z myślą o przewożeniu roślin i kwiatów ciętych, doskonale sprawdzają się w ekspozycji tego asortymentu.

 

Ekspozycyjne kabriolety

Integralnym elementem wózków są półki, które można ułożyć w dowolny sposób – również pod kątem, aby lepiej wyeksponować kwiaty. Zresztą wózki CC z powodzeniem wykorzystuje się do pracy z innymi kategoriami produktowymi. Ich trwałość sprawia, że często pełnią też funkcję regałów magazynowych.       

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wózków przeznaczonych do samej prezentacji roślin, które składają się i rozkładają równie łatwo jak kabriolety. Mają one szerokie możliwości konfiguracji – włącznie z przechyłem, regulowaną wysokością i liczbą półek. Dlatego stanowią one idealne rozwiązanie m.in. do sezonowych roślinnych ekspozycji, np. znajdujących się tuż przed wejściem do obiektu handlowego.    

 

Karty na stół

Asortyment niezwykle trwałych stołów zalewowych o różnych kształtach oraz wymiarach pozwala na optymalne dobranie takich rozwiązań, które sprawdzą się w każdym sklepie i centrum ogrodniczym. Najważniejsze, że ułatwiają one odpowiednią pielęgnację sprzedawanych roślin i ich zaprezentowanie. Dlatego stały się tak uniwersalnym rozwiązaniem ekspozycyjnym nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynków. Ich niewątpliwą zaletę stanowi fakt, że można je idealnie dostosować do zasięgu rąk i wzrostu. Często dodatkowo wyposażone są w kółka lub rolki, co ułatwia operowanie nimi i zmiany w obrębie ekspozycji. Oczywiście można je również nabyć w wersji z regulowanymi nóżkami. Stoły zawierają też otwory spustowe umożliwiające wypuszczenie nadmiaru wody niewchłoniętej przez rośliny, co zapewnia równomierne ich nawodnienie. Ciekawą pozycją produktową jest też ekspozytor podłączany do systemu automatycznego nawadniania.   

Tekst i zdjęcia: Marcin Fajerski

Pełna treść artykułu dostępna w WYDANIU ONLINE