❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Centrum Ogrodnicze Marman w Wągrowcu

Podziel się

Zaangażowanie i profesjonalizm, zamiłowanie do ogrodnictwa, życzliwość i otwartość na potrzeby kupujących w ciągu 20 lat działalności Centrum Ogrodniczego Marman w Wągrowcu stały się jego znakami rozpoznawczymi. Nic dziwnego, że wciąż zaskarbia sobie ono sympatię nowych ogrodniczych hobbystów.

W 2017 r. firma Marman otworzyła w Wągrowcu specjalistyczne centrum homingowe z asortymentem do aranżacji wnętrz, które działa przy ul. Średniej. Można w nim kupić np. lampy, lustra, donice i osłonki.

Centrum Ogrodnicze Marman wraz z placem sprzedaży roślin zajmuje powierzchnię ponad 1000 km², a jego oferta obejmuje kilkadziesiąt tys. różnych pozycji asortymentowych, m.in. markowych narzędzi, nasion, nawozów, podłoży, środków ochrony roślin, donic, produktów do nawadniania czy akcesoriów ogrodniczych.

W ofercie Centrum Ogrodniczego Marman nie zabrakło szerokiego wachlarza produktów dla zwolenników ekologicznego ogrodnictwa, m.in. organicznych nawozów, ekologicznych podłoży czy domków dla pożytecznych zapylaczy

Na obrzeżach wielkopolskiego Wągrowca, zajmującego obszar ok. 18 km² i liczącego sobie niespełna 26 tys. mieszkańców, działa wyjątkowe centrum ogrodnicze, które od ponad 20 lat przyciąga nie tylko wągrowczan, ale również właścicieli ogrodów i pasjonatów roślin z okolicznych miejscowości. Centrum Ogrodnicze Marman zostało także m.in. laureatem prestiżowego plebiscytu Orły Handlu, a jego właścicielkę Katarzynę Kluczyńską nominowano ostatnio do tytułu Osobowości Roku „Głosu Wielkopolskiego”. W ciągu 20 lat swojej działalności Marman stał się  nie tylko cenioną w regionie marką, ale również ulubionym miejscem spotkań miłośników ogrodnictwa.

Droga rozwoju

Początki rodzinnej firmy nie należały do najłatwiejszych, ale doskonała znajomość lokalnego rynku pozwoliła jej na rozwinięcie skrzydeł. – Naszą działalność zaczynaliśmy od sezonowej sprzedaży roślin i wybranych podstawowych produktów ogrodniczych na zewnętrznym placu – wspomina Katarzyna Kluczyńska. – Po jakimś czasie pojawił się pomysł na zagospodarowanie przyległego do niego budynku i znacznym poszerzeniu naszej ogrodniczej oferty. Wykorzystaliśmy też piętro obiektu do stworzenia osobnego działu ze starannie wyeksponowanym dekorem we współpracy z Belldeco – dodaje.    

Rośliny sercem oferty

Aktualnie Centrum Ogrodnicze Marman wraz z placem sprzedaży roślin zajmuje powierzchnię ponad 1000 km², a jego oferta obejmuje kilkadziesiąt tys. różnych pozycji asortymentowych. – Oferujemy m.in. markowe narzędzia, nasiona, nawozy, podłoża, środki ochrony roślin, donice w różnych rozmiarach, produkty do nawadniania, wysokiej jakości akcesoria ogrodnicze, a nawet domki dla pszczół i innych pożytecznych zapylaczy oraz kokony murarek ogrodowych – mówi Katarzyna Kluczyńska. – Fundamentem naszej oferty pozostały oczywiście rośliny od sprawdzonych dostawców. Kiedyś były to iglaki, a obecnie są to w dużej przewadze rośliny liściaste, rabatowe, trawy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, rozsady truskawek czy ziół – wymienia.     

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ