❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Centrum Ogrodnicze i Ogrodnictwo Makarewicz

Podziel się

Ogrodnictwo Makarewicz w Stargardzie to wielopokoleniowa, rodzinna firma związana z rynkiem ogrodniczym już od ponad 80 lat!

Ogrodnictwo Władysława i Adama Makarewiczów już od wielu lat jest ulubionym miejscem odwiedzin miłośników zieleni ze Stargardu i najbliższych okolic. – Dziadkowie przyjechali do Stargardu z ziem utraconych w latach 50. XX w., gdzie zdobywali doświadczenie w uprawie warzyw i roślin kwitnących – opowiada pan Adam. – Po transformacji ustrojowej okazało się, że skończył się rynek producenta, a zaczął: hurtownika i musieliśmy zmodyfikować nasz profil produkcji. Zdecydowaliśmy, że będziemy produkować przede wszystkim rośliny ozdobne: rozsady kwiatów i byliny. Z czasem przy ogrodnictwie powstał punkt sprzedaży detalicznej, który z czasem, kiedy zapotrzebowanie na tego typu działalność rosło, powiększył się i w ten sposób powstało centrum ogrodnicze – wyjaśnia.

 

Kwitnące bogactwo

Obecnie Ogrodnictwo Makarewicz koncentruje się na produkcji i sprzedaży popularnych gatunków roślin ozdobnych, np. bratków, aksamitek, prymuli, jaskrów, petunii, kocimiętek, rojników, rozchodników, a jesienią chryzantem czy ciemierników. Firma uprawia też kaladium, lewizje, żurawki, żagwiny czy skalnice. – Dysponujemy 4 tys. m² powierzchni pod osłonami – informuje Adam Makarewicz. – Skupiamy się na podstawowych gatunkach, które cieszą się zainteresowaniem, a w mniejszych ilościach uprawiamy bardziej niszowe rośliny, tak aby można było je na bieżąco zbywać.         

Centrum ogrodnicze pozwala rodzinnej firmie prowadzić bezpośrednią sprzedaż produkcji roślinnej i produktów przemysłowych firm zewnętrznych, m.in. narzędzi ręcznych, nawozów, środków ochrony roślin, podłoży, donic i osłonek oraz dekoracji. Reprezentatywna strona działalności produkcyjnej w sklepie jest papierkiem lakmusowym trendów, a jednocześnie motywacją do troski o najwyższą jakość materiału roślinnego.    

 

W trosce o jakość

Rodzinna firma państwa Makarewiczów, nie ustając w dążeniu do perfekcji, stała się na Pomorzu cenioną ogrodniczą marką, co jest zasługą każdego z pokoleń, które wniosło znaczący wkład w rozwój i modernizację ogrodnictwa. Troska przedsiębiorstwa o wysoką jakość wyraża się także w podejściu do klientów detalicznych. – Staramy się zapewnić kupującym miłą i profesjonalną obsługę popartą naszą wiedzą. Mieszkańcy mogą się do nas zwrócić z wszelkimi pytaniami o warunki uprawy czy walkę ze szkodnikami – mówi Adam Makarewicz.

Centrum Ogrodnicze i Ogrodnictwo Makarewicz konsekwentnie realizuje plany rozwoju. Obecnie w zarządzanie rodzinną firmą coraz aktywniej włącza się młodsze pokolenie. – Powoli przekazujemy stery, dając potomkom wolną rękę na realizację nowych pomysłów. Wierzymy, że to najlepszy sposób na wdrożenie i podtrzymanie sukcesji – konstatuje pan Adam.

 

Pełny artykuł w e-wydaniu!