❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Centrum ogrodnicze ALFA we Włocławku

Podziel się

Firma ALFA we Włocławku rozwija się w sektorze ogrodniczym nieprzerwanie już od ponad trzech dekad! Dobra znajomość rynku, nacisk na rzetelną obsługę i bogata oferta produktów wysokiej jakości sprawiają, że hurtownia ma stałe grono odbiorców na terenie całej Polski, a centrum ogrodnicze szybko zaskarbiło sobie sympatię włocławian i mieszkańców najbliższych okolic.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Jak powstawało centrum ogrodnicze i hurtowe ALFA
  • Jak firma ALFA rozwijała się na przestrzeni lat
  • Na czym koncentruje się obecnie

 

ALFA we Włocławku może poszczycić się już ponad 33-letnią działalnością w hurtowym i detalicznym handlu ogrodniczym! O powstawaniu firmy opowiada jej współzałożyciel Włodzimierz Żurawicz: – Początkowo specjalizowaliśmy się w handlu zagranicznym drewnianymi produktami takimi jak kompostowniki czy karmniki, na które w latach 90. było ogromne zapotrzebowanie. Z czasem wpadliśmy na pomysł, aby wykorzystać zdobyte kontakty handlowe z Zachodem i zająć się dystrybucją m.in. nawozów w formie płynnej. Zaobserwowaliśmy ogromny popyt na produkty ogrodnicze. Dlatego stopniowo poszerzaliśmy naszą ofertę, m.in. o nawozy w formie sypkiej, mieszanki traw, nasiona warzyw i kwiatów, nawiązując aktywną współpracę m.in. z PNOS w Ożarowie Mazowieckim i poszukując towaru na giełdach ogrodniczych. W ten sposób stopniowo przekształcaliśmy się w hurtownię ogrodniczą – dodaje.  

 

Systematyczny rozwój

Początkowo firma ALFA wynajmowała obiekt magazynowy. Rozwój firmy skłonił jednak jej właścicieli do rozważenia kupna nieruchomości. Po zamknięciu lokalnej spółdzielni ogrodniczo-pszczelarskiej wspólnicy przystąpili do przetargu, w wyniku którego zakupili jeden z pawilonów. – Był to niewielki budynek z parkingiem, wówczas jeszcze bez placu – wspomina Włodzimierz Żurawicz. – Na drugiej działce, gdzie miała przenieść się hurtownia, znajdował się wyłącznie parking i pole. Stopniowo zaczęliśmy rozbudowywać nasz magazyn oraz centrum ogrodnicze. Powierzchnia samego obiektu handlowego powiększyła się niemal o 1/3. Na dokupionej działce wygospodarowaliśmy też plac sprzedaży roślin – wymienia.    

Obecnie ALFA działa na terenie ok. 1800 m², z czego blisko 500 m² znajduje się pod dachem, co czyni włocławskie centrum ogrodnicze jednym z największych w całym regionie kujawsko-pomorskim i co umożliwia wyeksponowanie kilku tys. pozycji produktowych.

 

Dla ogrodnictwa i przetwórstwa

Oferta centrum ogrodniczego ALFA obejmuje obecnie m.in. rośliny do ogrodu i domu, sprzęt i narzędzia ogrodnicze (m.in. własnej marki ALFA), opryskiwacze i akcesoria, asortyment do nawadniania, nawozy, podłoża i środki ochrony roślin, nasiona i cebule kwiatowe, donice, osłonki i dekoracje, kwiaty cięte i sztuczne, artykuły gospodarstwa domowego, a także szeroki wybór produktów do przetwórstwa warzyw i owoców, który aktualnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Czas na działanie

W okresie pandemii koronawirusa centrum ogrodnicze ALFA również nie próżnuje. – COVID-19 miał istotny wpływ na zmianę nawyków zakupowych naszych klientów – podkreśla Włodzimierz Żurawicz. – Aby sprostać wymaganiom kupujących i ich potrzebie bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się m.in. na dowóz złożonych zamówień na telefon. Dużo wysiłku włożyliśmy też w zapewnienie ciągłej dostępności oferowanego asortymentu, m.in. roślin, w czym pomocna okazała się nasza działalność hurtowa. Ciągłość dostaw pozostaje dla nas priorytetem. Obecnie koncentrujemy się też na wypracowaniu takiej polityki cenowej, która zagwarantuje nam dobrą rentowność, ale pozwoli też skompensować rosnące ceny produktów i mediów. W przyszłości natomiast na pewno będziemy dążyć do poszerzenia oferty roślin ogrodowych – konkluduje.

 

Pełna treść w e-wydaniu!

CZYTAJ DALEJ