❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Centrum Ogrodnicze Agawa w Lubinie

Podziel się

Województwo dolnośląskie słynie z największych i najlepszych centrów ogrodniczych w naszym kraju, które mogą poszczycić się też długoletnim stażem. Na mapie regionu wyróżnia się w tej dziedzinie nie tylko Wrocław, Legnica czy Głogów, ale również Lubin, gdzie już od ok. 30 lat działa naprawdę wyjątkowe Centrum Ogrodnicze Agawa, założone przez Leszka i Wiesławę Korolewiczów.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Jak powstawało Centrum Ogrodnicze Agawa w Lubinie
  • Jak rozwijało się na przestrzeni lat
  • Czym się wyróżnia w regionie

 

Początki rodzinnej ogrodniczej firmy państwa Korolewiczów sięgają jeszcze 1992 r. – Kupiliśmy wówczas z żoną kwiaciarnię, która stopniowo zaczęła ewoluować i już w 1994 r. przekształciła się w pełnoprawne centrum ogrodnicze, na które w naszej okolicy było ogromne zapotrzebowanie. Aby je odpowiednio w tamtym czasie zaopatrzyć, dużo jeździliśmy po giełdach, a także pozyskiwaliśmy towar bezpośrednio u importerów i producentów. Stoły zalewowe przywieźliśmy z Niemiec. Nieprzespane noce i poniesiony trud jednak się opłaciły. Rok po roku rośliśmy w siłę, a nasza Agawa sukcesywnie się rozrastała – wspomina pan Leszek Korolewicz.               

Wyjątkowa oferta

Obecnie Centrum Ogrodnicze Agawa w Lubinie zajmuje łączną powierzchnię ponad 10 tys. m², na której znajduje się m.in. obszerny plac sprzedaży roślin ozdobnych, rozbudowany dział z bogatą ofertą kamienia ogrodowego, kostki brukowej i małej architektury ogrodowej, a także ekspozycja podłoży. W części zadaszonej zajmującej ok. 1300 m² miłośnicy ogrodów i zieleni znajdą nie tylko nawozy i środki ochrony roślin, nasiona i cebule, narzędzia i akcesoria czy rośliny domowe, rabatowe i balkonowe. Oferta Agawy w Lubinie obejmuje również rozsady warzyw i kwiatów, dekoracje i donice, szeroką gamę asortymentu do przetwórstwa, a nawet produkty zoologiczne i znicze.       

Raj dla hobbystów

W osobnej części centrum ogrodniczego hobbyści znajdą imponujący dział akwariowy z rybkami i ornitologiczny z egzotycznymi ptakami. W pobliżu znajduje się też ekspozycja produktów do aranżacji i konserwacji oczka wodnego. Warto nadmienić, że Agawa w Lubinie znana jest ze sprzedaży karpi koi, karasi i innych ryb do oczek. Centrum ogrodnicze może pochwalić się ponadto kompleksowo zaopatrzonym działem wędkarskim. Poszukiwane produkty w Agawie odnajdą także miłośnicy ptaków dziko żyjących, hodowcy gołębi oraz pszczelarze.

Pełny tekst artykułu w e-wydaniu!

CZYTAJ DALEJ