❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

Busem przez polskie ogrody, które nie przestają zaskakiwać

Podziel się

Polskie ogrody nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać, a to, co w nich widuję, nigdy nie przestanie inspirować moich czytelników. Tym bardziej więc cieszę się, że w ramach swoich ogrodowych podróży mam możliwość odwiedzać miejsca, które znacznie wyróżniają się spośród innych i wychodzą poza ramy, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

 

W ramach projektu „Busem przez polskie ogrody”, który właśnie kończy 5 sezon, odwiedziłem już blisko 100 ogrodów i z całą pewnością mogę powiedzieć jedno: nieustannie mnie zaskakują. Ich różnorodność jest tak duża, że tak naprawdę ciężko zakwalifikować je w jakiekolwiek ramy. Spotykam ogrody nowoczesne, oparte na współczesnych materiałach i trendach ogrodniczych, w których panuje dyscyplina, ale również ogrody naturalne i swobodne, w których wydaje się, że to rośliny dyktują swoje warunki. Bywają również ogrody egzotyczne, które wyglądają niczym przeniesione z innego zakątka świata.

 

Współczesne ogrody oferują bardzo dużo i każdy znajdzie w nich to, czego szuka. Zwolennicy trendów nowoczesnych zdecydowanie odnajdą w nich pomysły na przestrzeń uporządkowaną, proste i geometryczne formy oraz wyjątkowy ład i porządek.

 

Przeciwieństwem ogrodów nowoczesnych są ogrody wiejskie i naturalistyczne, w których dla odmiany panuje swobodny układ zagospodarowania, a same nasadzenia często wyglądają jakby były dziełem przypadku.

 

Bardzo ważnym elementem współczesnych ogrodów, bez względu właściwie na styl, są dekoracje, ozdoby oraz mniejsza i większa architektura. Wszystko to występuje w niezliczonych ilościach i rodzajach, a pomysłowość ludzi naprawdę nie zna granic.

 

Współczesne polskie ogrody to również niezwykłe bogactwo roślin, które występują w tysiącach odmian, tworząc naprawdę wspaniałe i dojrzałe kompozycje.

 

Myślę, że obecnie absolutnie nie mamy się czego wstydzić i mogę to powiedzieć z całą stanowczością, porównując chociażby ogrody angielskie, których również wiele odwiedziłem. Mamy mnóstwo pomysłów, a przede wszystkim jesteśmy pracowici, co przekłada się na naprawdę wspaniałe efekty. Ogrody są różnorodne, dopracowane i pięknie zagospodarowane, a przede wszystkim zadbane, co jest równie ważne jak samo ich urządzenie.

 

PEŁNY ARTYKUŁ W E-WYDANIU!

CZYTAJ DALEJ