❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

BRIGGS & STRATTON - nowa siła napędowa

Podziel się

Miniony rok upłynął dla Briggs & Stratton LLC pod znakiem istotnych zmian, o których opowiada Bartosz Janiszewski, dyrektor generalny i współwłaściciel firmy Chabin – Briggs & Stratton Polska.

Rozmawia: Marcin Fajerski

 

Co się wydarzyło w Briggs & Stratton w 2020 roku?

 

W lipcu 2020 roku Briggs & Stratton Corporation dobrowolnie i z własnej inicjatywy wystąpiło o wdrożenie procedury reorganizacji firmy na podstawie „Chapter 11” pod nadzorem sądu Stanów Zjednoczonych.

„Chapter 11” to rozdział prawa upadłościowego USA, który pozawala na normalne funkcjonowanie firmy mimo formalnego bankructwa. W efekcie przeprowadzonej restrukturyzacji pod nadzorem sądu, doszło do sprzedaży Briggs & Stratton firmie KPS Capital Partners we wrześniu 2020 roku.

W miejsce Briggs & Stratton Corporation powstała firma Briggs & Stratton LLC, a stanowisko prezesa i dyrektora generalnego objął Steve Andrews.

 

Z czego słynie KPS Funds?

 

KPS poprzez zrzeszone podmioty zarządzające dysponuje funduszami specjalnego przeznaczenia, opiewającymi na ponad 12 mld. dolarów (stan na dzień 30 września 2020 r.).

Od ponad dwóch dekad KPS zajmuje się podnoszeniem rynkowej wartości firm produkcyjnych i przemysłowych z wielu gałęzi takich jak materiały do dalszego przetwarzania, produktów luksusowych, opieki zdrowotnej, części z branży automotive czy przemysłu lekkiego.

 

Jakie liczby stoją za firmami kupionymi przez KPS Funds?

 

Firmy zgromadzone w portfolio KPS generują w przybliżeniu 10,3 mld. USD obrotu. KPS to 158 zakładów produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniających ponad 32 tys. pracowników. Pełna strategia inwestycyjna oraz portfolio dostępne na www.kpsfund.com.

 

Czy cokolwiek  się zmieni dla klientów i partnerów biznesowych Briggs & Stratton?

 

Sprzedaż firmy nie będzie miała żadnego wpływu i nie spowoduje zmian zasad współpracy pod nowym przywództwem. Obsługa posprzedażowa, sprzedaż części zamiennych oraz obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna, pozostają niezmiennie ważne dla Briggs & Stratton LLC. Firma Chabin, Centralny Autoryzowany Dystrybutor marki Briggs & Stratton w Polsce ściśle współpracuje z siecią ponad 1500 serwisów współpracujących przygotowanych i przeszkolonych do obsługi klientów indywidualnych i komercyjnych.

 

Jaka jest strategia rozwoju Briggs & Stratton LLC pod przywództwem Steve’a Andrewsa?

 

Briggs & Stratton pozostaje największym na świecie producentem małych silników spalinowych do urządzeń użytku zewnętrznego, lecz to nie jedyna gałąź produkcji, jaką może się pochwalić.

Znane od lat silniki konsumenckie pozostają nadal głównym działem produkcji. Równocześnie firma kładzie nacisk na rozwój silników profesjonalnych dywizji Commercial Power oraz baterii przemysłowych opartych o ogniwa litowo-jonowe.

 

Skoro poprzednia forma zarządzania zawiodła, jakie zmiany przewiduje firma, aby zapewnić sobie świetlaną przyszłość?

 

Nie jest tajemnicą, że firma musiała w ostatnim czasie poradzić sobie z mniejszymi lub większymi przeszkodami. Zewnętrzne uwarunkowania miały znaczny wpływ na jej kondycję, ale sytuacja zaczyna się stabilizować i obracać na naszą korzyść. Konieczność pozostawania w domu wpłynęła pozytywnie na naszą branżę. Firma jest obecnie dofinansowana i wolna od wcześniejszych obciążeń finansowych - mówi Andrews.

 

Jakie produkty Briggs & Stratton zamierza rozwijać i promować?

 

Nagradzana technologia In-Start™ będzie sukcesywnie wprowadzana do coraz szerszej gamy silników konsumenckich Briggs & Stratton.

Innowacyjny system baterii Li-ion zintegrowanej z silnikiem pozwala na bezproblemowe uruchamianie go jednym dotknięciem. W pełni naładowana bateria pozwala na wykonanie do 200 uruchomień silnika.

System bateryjny Vanguard Lithium oparty o ogniwa litowo-jonowe został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe wymagania rynku urządzeń budowlanych i nie tylko. Konstrukcja odporna na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, bezobsługowa, posiada również wbudowany Battery Management System dla jak najlepszego zarządzania energią. Unikalna konstrukcja dostarcza energię w modułach od 5 do 20 kWh.

W 2018 r. Briggs & Stratton ogłosiło wprowadzenie nowej, zaprojektowanej od podstaw linii silników jednocylindrowych serii Vanguard. Tworzone z uwzględnieniem potrzeb rynku i sugestii użytkowników wyznaczają nową jakość w tym segmencie. Wprowadzanie nowych silników zapoczątkował model Vanguard 200 (4,8 kW) oraz Vanguard 400 (10,4 kW). Najmniejszy w rodzinie Vanguard 160 (3,7 kW) wszedł na rynek w 2020 r. Dopełnieniem linii będzie Vanguard 300 którego premierę zaplanowano na 2021 r.

 

Jakie projekty Briggs & Stratton LLC zamierza wstrzymać?

 

Obecnie nie ma planów sprzedaży czy zamrożenia żadnego z produktów. Briggs & Stratton LLC zamierza rozwijać i budować wszystkie marki należące do firmy.