❗❗❗Zostań Liderem Trendów❗❗❗📣Zgłoś się i zdobądź prestiżowy certyfikat Lidera Biznesu❗❗❗📣  

30 lat Honda w polskich domach i ogrodach

Podziel się

Aries Power Equipment – generalny dystrybutor maszyn i urządzeń Honda w Polsce od trzydziestu lat wprowadza na krajowy rynek niezawodne urządzenia Honda przeznaczone do pielęgnacji ogrodów oraz nowoczesne rozwiązania do użytku domowego.

W ofercie Aries Power Equipment znajdują się roboty koszące Honda Miimo, kosiarki spalinowe oraz akumulatorowe, kosiarki traktorowe, 4-suwowe kosy spalinowe, wielofunkcyjne narzędzie do pielęgnacji ogrodów Honda Versatool, glebogryzarki, nożyce i dmuchawy, ręczne urządzenia akumulatorowe oraz agregaty prądotwórcze, motopompy, odśnieżarki oraz silniki zaburtowe i znane z jakości silniki spalinowe stosowane też przez polskich producentów maszyn.

Ta „polska” historia  z marką Honda rozpoczęła się w 1993 r. Do tego czasu urządzenia Honda były dostępne u prywatnych importerów w niewielkich ilościach i bez profesjonalnego zaplecza części zamiennych ani serwisu. Wszystko zmieniło się w styczniu 1993 r., gdy władze spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną. Na jej podstawie spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Wybór marki Honda nie był przypadkowy – liczyła się jakość i światowa renoma marki, które zbudowały zaufanie użytkowników do produktów koncernu. Śledząc proces transformacji gospodarki, a następnie zmiany w stylu życia, spółka poszerzała ofertę Honda o maszyny do pielęgnacji ogrodów i zieleni, agregaty prądotwórcze, pompy i udostępniała szeroki wybór silników spalinowych oraz zaburtowych.

Jakość bez kompromisów

Jakość oraz innowacyjność stanowią DNA koncernu, dlatego i miejsca produkcji urządzeń odgrywają istotną rolę. Urządzenia Honda są produkowane według wyśrubowanych standardów w fabrykach Honda w Japonii, Francji, USA, Tajlandii, Indiach oraz w bardzo małej ilości w Chinach.

Potwierdzeniem  jakości jest opinia polskich użytkowników, że „Honda jest na całe życie”, 5-letni okres gwarancji, dostępność materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych do urządzeń produkowanych nawet od 20 lat i dłużej, a nawet do nieprodukowanych już modeli. Filozofia produkcji wybiega daleko w przyszłość i na przykład silniki spalinowe Honda już od ok. 25 lat zachowują wydajność przy użyciu benzyny zawierającej od 0 do 10% etanolu, czyli paliwa E10, które będzie obowiązywać na polskim rynku paliw od stycznia 2024 r.

Honda w ogrodach

Największą część oferty stanowią urządzenia do pielęgnacji trawników, ogrodów, miejskiej zieleni. Są to urządzenia odpowiadające na potrzeby współczesnego stylu życia, w którym wolny czas, aktywności w ogrodzie i proekologiczne nastawienie do świata odgrywają coraz większą rolę. To:

*spalinowe wielofunkcyjne kosiarki Super Komfort HRX, Honda IZY,

*traktory ogrodowe HF,

*kosiarki profesjonalne HRH i UM,

*4-suwowe kosy spalinowe z UMK450 o mocy 2 KM,

*wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool z wymiennymi elementami roboczymi przeznaczonymi do kompleksowej pielęgnacji zieleni,

*nożyce do żywopłotów,

*glebogryzarki do każdego rodzaju gleby, w tym profesjonalne maszyny z unikalnym systemem Honda ARS (przeciwbieżna praca noży).

W ostatnich latach dynamicznie poszerzana jest też oferta urządzeń akumulatorowych, wśród których znajdują się kosiarki HRX476 XB, HRG466 XB i HRG416 XB, urządzenia ręczne zasilane tym samym systemem makulaturowym co kosiarki oraz roboty koszące Honda Miimo.

 

Wakacje od koszenia – roboty koszące Honda Miimo

Pierwsze roboty koszące Honda, stworzone przez zespół inżynierów rozwijających koncepcję robota humanoidalnego Honda ASIMO, pojawiły się w sprzedaży na światowych rynkach z końcem 2012 r. i już od stycznia 2013 r. w Polsce były dostępne Miimo 300 i Miimo 500.

Dziś dostępna jest cała rodzina robotów przeznaczonych do koszenia powierzchni od 400 do 4000 mkw. – Miimo 40/40 Live, Miimo 70 Live, Miimo 310, Miimo 520, Miimo 3000/3000 Live oraz System Multi Miimo 3000, w którym minimum 2 roboty koszą w jednej pętli powierzchnię do 62 500 mkw.

Roboty Honda Miimo reprezentują różnorodne spektrum rozwiązań dostosowanych do potrzeb użytkowników. Zależnie od modelu jest to zarządzanie koszeniem poprzez innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard i aplikację Mii-monitor, funkcja mapowania terenu, śledzenie warunków atmosferycznych, tryb intensywnego lub podwójnego koszenia, selektywne wykaszanie krawędzi trawników, komunikacja werbalna w podstawowym zakresie, komunikowanie się z sieciami GPS i GSM.

Honda Miimo 3000 pokonuje bardzo duże nachylenia terenu i utrzymuje linię prostą podczas jazdy w poprzek wzniesienia. Posiada też innowacyjną funkcję łagodnego zwrotu przed linią graniczną, co zwiększa jego wydajność do 170 mkw./h.

 

Nowości Honda do ogrodu 2024

W sezonie 2024 dostępne będą roboty Honda Miimo nowej generacji: Miimo 1000/1500 i wersja live, Miimo 2500 i wersja Live oraz Miimo 4000 Live, który otrzymał Złoty Medal Gardenia 2023. Jest to już czwarte wyróżnienie Honda Miimo po Złotych Medalach 2016/2022/2023 i Grand Prix 2022.

Udoskonalenia nowych robotów Honda polegają m.in. na szybszej konfiguracji, krótszej ścieżce powrotu do bazy, nawigacji wspomaganej satelitarnie, bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania, poruszaniu się w przestrzeniach o szerokości od 60 cm, wyznaczaniu „Wolnej strefy” (robot będzie ją omijać), wybór typów sygnałów, co eliminuje interferencję, zapewnia 100% pokrycie trawnika i znosi potrzebę metrowego buforu między instalacjami.

www.mojahonda.pl, www.miimo.pl

czytaj dalej w e-wydaniu